آشنایی با انواع روش های رشد سریع مو

امتیاز به مطلب
banner

 

بسیاری از افراد خصوصاً زنان دوست دارند موهای بلندی داشته باشند. موهای بلند باعث زیبایی بخشیدن به افراد می‌شود. بعضی از افراد نیز وجود دارند که از رشد موهایشان ناراضی‌اند. اما برای رشد سریع مو باید چه کارهایی را انجام دهیم؟ در ادامه ضمن پاسخ به این سؤال سعی در شرح روش‌های ارائه شده داریم.

کارهای لازم برای رشد سریع مو

موی انسان ها در طول مدت یک ماه چیزی بین ۶ میلی متر تا ۱٫۳ میلی متر رشد خواهد کرد. اگر موی فردی در ماه کمتر از این مقدار رشد کند دچار مشکل است و فرد مورد نظر باید با رعایت نکاتی، سعی در افزایش رشد سریع موهای خود داشته باشد. هیچ فرمول علمی اثبات شده ای که به رشد سریع مو کمک کند وجود ندارد و بهتر است که با استفاده از راه‌های طبیعی و در نظر گرفتن نکاتی که به سلامت مو کمک می‌کند به رشد سریع مو کمک نمائیم. ویدیوهایی که ادعا می‌کنند در عرض چند هفته رشد ۷ الی ۱۰ سانتی متری را برای شما رقم می زنند گمراه کننده است و نباید به آن ها توجه نمود. به طور کلی حفاظت از مو و استفاده از راه‌های طبیعی بیشترین کمک را در رشد سریع مو خواهد کرد.

رشد سریع مو

ماساژ پوست سر

ماساژ پوست سر یکی از روش‌های رشد سریع مو می‌باشد. با ماساژ پوست سر به بهبود جریان خون در کف سر کمک می‌کنید و از طرفی فعالیت فولیکول‌های مو تقویت می‌شود. بهبود جریان خون کف سر و تقویت فعالیت فولیکول‌های مو باعث تحریک ریشهٔ موهای شما می‌شود و رشد سریع مو را در پی دارد. روغن‌های زیادی وجود دارد که استفاده از آن ها برای ماساژ پوست سر توصیه می‌شود. نعناع، روغن درخت چای و روغن لیمو بهترین روغن‌هایی است که می‌توان در این مورد از آن ها استفاده نمود. بهتر است که در هنگام استفاده از این روغن ها آن ها را گرم نمائید.

رشد سریع مو

برس کردن مو

هر روز و به مدت ۱ الی ۲ دقیقه موهای خود را برس بکشید. بهتر است که برس کردن موهای سر در هنگام صبح و شب قبل از خوابیدن انجام گیرد. برس کردن مو باعث تحریک گردش خون در سر شما می‌شود و این موضوع رشد سریع مو را به دنبال دارد. نکته مهم در برس کردن موها این است که در هنگام خیس بودن مو نباید آن را شانه و یا برس کشید.

شامپوی مناسب

استفاده زیاد از شامپوها به دلیل شیمیایی بودن آنها باعث از دست رفتن چربی طبیعی مو می‌شود و این باعث عدم رشد سریع مو می‌شود. چربی طبیعی مو برای نرمی و استحکام مو ضروری است و با استفادهٔ متعادل از شامپوها باید این چربی را در حد متعادل نگه داشت. بهتر است که استفاده از شامپو را به دو بار در هفته کاهش دهید و به جای آن از کاندیشنر استفاده نمود. در هنگام استفاده از شامپو باید توجه داشت که به آرامی موها را بشویید و موجب ضربه به ریشهٔ مو نشوید.

رشد سریع مو

استفاده از ماسک‌های مختلف

اولین ماسک برای رشد سریع مو، ماسک روغن نارگیل می‌باشد. یک پیمانه روغن نارگیل را با یک قاشق روغن بادام، ماکادمیا و جوجوبا مخلوط نمایید. بهتر است که آن را روی موی نم دار بزنید و ده دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید. دومین ماسک، ماسک روغن کرچک است. به دلیل چسبناک بودن روغن کرچک، آن را با مقدار مساوی روغن زیتون، بادام یا نارگیل مخلوط کنید و پوست سر خود را به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه با آن ماساژ دهید و بعد از آن سرتان را با شامپو شستشو دهید.

شستشو با سرکه

سرکه دوست طبیعی مو می‌باشد و به رشد سریع مو کمک شایانی می‌کند. سرکه علاوه بر رشد سریع مو باعث استحکام ریشهٔ مو و حفظ زیبایی ظاهری مو می‌شود. مخلوط دو قاشق سرکه و یک قاشق آب را در آخرین مرحلهٔ شست و شو به مو بزنید تا از مزایای بی شمار آن بهره مند شوید.

رشد سریع مو


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + = 19

فهرست سایت
در حال بارگذاری