آشنایی با تاثیر روغن آرگان بر پوست

آشنایی با تاثیر روغن آرگان بر پوست 2.00/5 (40.00%) 1 vote
banner

در این مقاله به تاثیر روغن آرگان بر پوست خواهیم پرداخت، روغن آرگان در داخل میوه کوچک درخت آرگان قرار دارد و در واقع حاصل استخراج از مغز میوه درخت آرگان است، بومیان جنگل آرگان مراکش برای سال ها روغن های آرگان را استخراج کرده و مصرف می کرده اند، روغن آرگان کاربردهای زیادی از جمله التیام زخم، تغذیه پوست و مو داشته است، امروز ارزش این درخت و روغن آن به خوبی درک شده است و مصارف مختلفی دارد، تاثیر روغن آرگان بر پوست بیشتر اثبات شده است و امروزه بیشترین مصرف آن برای محافظت از پوست خواهد بود.

درخت آرگان

درخت آرگان که با نام علمی Argania spinose شناخته می شود، به عنوان درخت بومی کشور مراکش و غرب مدیترانه محسوب می شود، درخت آرگان عمری در حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ سال دارد، این درخت دارای میوه هایی است که هسته های بسیار مغذی دارد، از مغز همین هسته ها روغنی را استخراج می کنند که به آن طلای مایع و یا طلای بیابان گفته می شود، استخراج روغن از این مغزها بعد از زمانی است که میوه ها در اوایل تابستان خشک شده و می افتند. تاثیر روغن آرگان امروزه بسیار آشکارا قابل مشاهده است.

تاثیر روغن آرگان بر پوست

روغن آرگان

روغن آرگان که از مغز میوه درخت آرگان استخراج می شود، دارای مواد مغذی بسیاری است، این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب ضروری امگا می باشد، اسکوالان، استرول ها به همراه آنتی اکسیدن ها در کنار ویتامین های E,A از دیگر مواد تشکیل دهنده آن است، روش استخراج روغن از مغز میوه آرگان این طور است که میوه گوشتی درخت بعد از قرار داده شدن در هوای خشک جدا می شود و سپس هسته نیز شکافته می شود و تحت دما و فشار روغن آرگان خارج خواهد شد.

تاثیر روغن آرگان بر پوست

کاربردهای روغن آرگان

روغن آرگان با توجه مواد مغذی که به همراه دارد امروزه در صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی پیدا کرده است و به وسیله آن مواد آرایشی زیادی ساخته می شود، خواص روغن آرگان بر پوست و مو بیشتر از سایر موارد آشکار شده است و در حال حاضر بیشترین مصرف آن هم برای استفاده از تاثیر روغن آرگان بر پوست می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

تاثیر روغن آرگان بر پوست

تاثیر روغن آرگان بر پوست

تاثیر روغن آرگان بر پوست بسیار زیاد است، تاثیر روغن آرگان بر پوست موجب خواهد شد که پوستی نرم، زیبا و سالم داشته باشید در ادامه به مهم ترین تاثیرات روغن آرگان بر پوست اشاره خواهیم کرد:

 1. پوست سالم: روغن آرگان به واسطه خاصیت ترمیمی که دارد موجب خواهد شد که پوست سالم بماند.
 2. جلوگیری از پیری زودرس پوست: اشعه های مضر و آلودگی سبب پیری زود رس پوست می شوند، ویتامین E مانع آسیب رادیکال های آزاد به پوست خواهد شد، همچین مواد موجود در روغن آرگان رطوبت پوست را افزایش می دهد.
 3. تغذیه پوست های حساس: پوست های حساس نیاز به مراقبت ویژه دارند، از دیگر تاثیر روغن آرگان بر پوست این است که روغن آرگان پوست شما را به خوبی با تغذیه خود مراقبت خواهد کرد.
 4. لب های زیبا: روغن آرگان موجب از بین رفتن سلول های مردهٔ لب های شما خواهد شد و از دیگر تاثیر روغن آرگان بر پوست این است که به آن طراوت خواهد بخشید.
 5. درمان آکنه: ویتامین E این روغن به همراه آنتی اکسیدان ها حالت ضد التهابی دارد و از دیگر تاثیر روغن آرگان بر پوست این است که می تواند برای مبارزه با آکنه مفید باشد.
 6. ازبین بردن ترک ها: از دیگر تاثیر روغن آرگان بر پوست این است که روغن آرگان ترک های پوستی و جای زخمی را درمان می کند.
 7. درمان طبیعی: درمان با روغن آرگان از درمان های طبیعی می باشد که عوارض داروهای شیمیایی را نخواهد داشت.
 8. ماسک طبیعی صورت: از روغن آرگان می توانید به عنوان ماسک طبیعی صورت برای سفید کردن پوست استفاده کنید.
 9. کرم اصلاح طبیعی: از دیگر تاثیر روغن آرگان بر پوست این است که این روغن به راحتی می تواند جایگزین کرم های اصلاح طبیعی باشد.
 10. سرعت جذب بالا: روغن آرگان به سرعت جذب پوست شما می شود و از خود چربی بر جای نخواهد گذاشت.

 11. تاثیر روغن آرگان بر پوست

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + = 12

فهرست سایت
در حال بارگذاری