هر آنچه از میکرودرم باید بدانید

هر آنچه از میکرودرم باید بدانید 3.50/5 (70.00%) 2 votes
banner

میکرودرم ابریژن به عمل زیبایی بدون عارضه و اصطلاحاً سرپایی گفته می شود که در جهت جوان سازی پوست صورت می گیرد، این عمل زیبایی نیاز به هیچ گونه جراحی و یا بیهوشی ندارد و فرد می تواند بلافاصله پس از انجام میکرودرم در مکان های عمومی حاضر شده و روال عادی زندگی خود را از سر بگیرد.

توضیح روش میکرودرم

میکرودرم یک روش پاک‌سازی و جوان سازی پوست در حوزه زیبایی و سلامت به شمار می رود که این روزها از جمله عمل های پرطرفدار و مطرح در بین افراد جویای زیبایی است. میکرودرم ابریژن در مدت زمان بسیار کوتاهی (۱۵ تا ۳۰ دقیقه) صورت می گیرد که در اکثر مواقع برای اثربخشی بهتر با توجه به تجویز پزشک معالج، میکرودرم باید در چندین جلسه با فاصله زمانی متفاوت برای فرد صورت بگیرد تا به نتیجه دلخواه برسد.

در روش میکرودرم ابتدا با تمیز کردن کامل پوست و با استفاده از یک دستگاه مکنده و یک ماده معدنی (اکسید آلومینیوم) که دارای بلورها و کریستال های بسیار ریزی است، لایه برداری پوست انجام می گیرد. به این صورت که پودر اکسید را بر روی ناحیه مورد نظر پخش کرده و با استفاده از مکنده شروع به لایه برداری پوست از جهات گوناگون می کنند. بلورهای اکسید باعث خراشیده شدن و کنده شدن بافت های کهنه و قدیمی پوست شده و با روی کار آمدن لایه های زیرین، پوست شفاف تر، جوان تر و روشن تر خواهد شد.

میکرودرم

چه افرادی می توانند از روش میکرودرم برای درمان استفاده کنند؟

از میکرودرم ابریژن برای درمان اکثر مشکلات پوستی می توان استفاده کرد، به ویژه این روش برای افرادی که به علت افزایش سن پوست هایشان کدر شده و لک های پیری نمایان شده، برای افراد با منافذ عمیق پوستی، اسکارهای سطحی ناشی از آکنه ها، درمان جای جوش و جوش‌های سر سیاه، روشن تر کردن پوست و افرادی که می خواهند تتو و یا خالکوبی های سطحی خود را پاک کنند بسیار مناسب است و نتایج بسیار خوبی به دنبال خواهد داشت.

روش میکرودرم یک روش تقریباً بدون عارضه و بدون درد است که بیمار نیاز به مراقبت های اورژانسی بلافاصله بعد از آن نخواهد داشت و تا کنون هیچ گونه عوارض خاصی برای این روش گزارش نشده است. تنها ممکن است برای افراد با پوست های بسیار حساس، اندکی قرمزی به همراه داشته باشد که به سرعت از بین خواهد رفت.

میکرودرم

مزایای میکرودرم

این روش علاوه بر جوان‌سازی و زیبا سازی پوست، از بین بردن ناراحتی های پوستی نواحی مختلف (صورت، گردن، بازو و…) و از بین بردن چین و چروک های سطحی، باعث جریان یافتن خون در زیر پوست شده و طراوت و شادابی پوست را چند برابر می کند، هم چنین این عمل برای افرادی که پوست های چرب و یا حساسی دارند نیز بسیار مناسب است، میکرودرم چربی پوست های چرب را کنترل می کند و در افراد با پوست های حساس و خشک، با تحریک غدد چربی باعث نرم تر شدن و لطافت بیشتر پوست می شود. مهم ترین نکته اینکه در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و هیچ گونه خراش و یا بریدگی به همراه نخواهد داشت.

بایدها و نبایدهای میکرودرم

افراد مراجعه کننده برای عمل میکرودرم در نظر داشته باشند که برای اثر بخشی بهتر و رسیدن به نتایج بهتر از انجام میکرودرم بایدها و نبایدهای خاصی را باید در نظر گرفته و رعایت کنند. پس از انجام میکرودرم به علت حساس بودن و تازه بودن پوست، باید از کرم مرطوب کننده به طور مرتب استفاده شود و فرد حتی‌الامکان در نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد، استفاده از ضد آفتاب به طور مرتب و تجدید آن هر ۳ ساعت یک‌بار اکیداً توصیه می شود، پس از انجام میکرودرم نباید تا ۳ روز اصلاح صورت با وکس و یا بند برای بانوان صورت بگیرد و هم چنین استفاده از لیف برای نواحی حساس میکرودرم شده تا چند روز پس از عمل ممنوع می باشد، دیگر نکات لازم را می توان با توجه به شرایط و نیاز بیمار از پزشک معالج و یا متخصص زیبایی جویا شده و رعایت آن ها را در الویت قرار داد.

میکرودرم


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60 − 59 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری