افزایش وزن سریع

امتیاز به مطلب
banner

چگونه می توان در کم ترین زمان ممکن افزایش وزن داشت؟

دسته ای از افراد هستند که به صورت ژنتیکی لاغر هستند و هر چقدر هم پر خوری می کنند نمی توانند به وزن ایده آل خود برسند. همانطور که کاهش وزن سریع یک مسئله مهم برای افراد چاق است، افزایش وزن سریع نیز یک مسئله مهم برای افرادی است که از لاغری مفرط رنج می برند. شاید با دیدن افراد بسیار لاغر این فکر بنظرتان برسد که از سوءتغذیه رنج می برند، بلکه اینطور نیست، این افراد تنها باید تلاش بیشتری برای افزایش وزن سریع کنند.

راه های افزایش وزن سریع چیست؟

لاغری بیش از حد یک مشکل عذاب آور است. زمانی که شما بسیار لاغر باشید قطعا لباس هایی که می پوشید به خوبی بر روی تنتان نمی شینید. برای داشتن اندامی متناسب باید کمی تلاش بیشتری کنید. اما برای رسیدن به تناسب اندام و افزایش وزن سریع راه های مختلفی وجود دارد که به اختصار برخی از آن ها را توضیح می دهیم.

زیاد غذا بخورید!

برای افزایش وزن آسان ترین راه غذا خوردن است. بله غذای زیاد موجب افزایش وزن می شود. اما نوع غذا خوردن از میزان غذا خوردن اهمیت بیشتری دارد. شما می خواهید یک افزایش وزن سریع همراه با حفظ سلامتی خود داشته باشید. نه اینکه افزایش وزن شما باعث بروز انواع بیماری ها و چربی های مضر در بدن شما شود. این کار نه تنها شما را به تناسب اندام نمی رساند بلکه سلامتی جسمانی تان را نیز تهدید می کند. برای آنکه وزن بدنتان افزایش پیدا کند باید غذا های مقوی با بیشترین میزان پروتئین مصرف کنید.

حتی برای افزایش وزن هم باید از روغن های ترانس دار و غذا های بسیار چرب دوری کنید. چربی های ترانس دار و غیر ضروری در هر شرایطی برای بدن مضر هستند. بهتر است از روغن های گیاهی و حیوانی طبیعی استفاده کنید. روغن دنبه، روغن آفتاب گردان، روغن زیتون از بهترین و مفید ترین روغن هایی هستند که می توانند جایگزین خوبی برای روغن های جامد و  صنعتی باشند.

اگر در یک وعده  غذایی نمی توانید مقدار حجم غذای خود را افزایش دهید بهتر است تعداد وعده های غذایی خود را زیاد کنید. حتی اگر حجم غذایی تان را افزایش ندهید ولی در دفعات بیشتری در طول روز غذا میل کنید موجب افزایش وزن می شود.  افزایش وزن سریع

برای افزایش وزن، ورزش کنید!

شاید این جمله برای شما خنده آور باشد. اما این واقعیت دارد که یکی از راه های افزایش وزن سریع ورزش کردن است. بله درست است. زمانی که شما ورزش می کنید یا یک فعالیت فیزیکی سخت انجام می دهید انرژی و کالری زیادی می سوزانید در نتیجه برای تامین انرژی رفته خود باید از مواد مغذی و خوراکی های مفید استفاده کنید. اشتهای شما بعد از فعالیت ورزشی دو برابر می شود. بعد از ورزش کردن به دلیل اینکه تمام موادی که می خورید سریعا جذب بدن می شود، بهترین زمان برای خوردن یک وعده غذایی پر کالری با پروتئین بالاست. استفاده از گوشت سفید به صورت کبابی یا آب پز بعد از تمرینات ورزشی بهترین گزینه برای عضله سازی است. همچنین خوردن انواع میوه جات فصل، سبزیجات برای تامین و جذب ویتامین های مورد نیاز بدن لازم است.

توجه کنید که برای افزایش وزن سریع خوردن انواع معجون یکی از سریع ترین راه هاست. درون معجون شیر، بستنی، مواد مغذی مانند بادام، پسته و گردو، کنجد، پودر نارگیل وجود دارد. معجون به دلیل کالری بالایی که دارد به عنوان یک وعده غذایی کامل به حساب می آید که سرشار از مواد مغذی است.

 

عادات زندگی خود را تغییر دهید.

نداشتن برنامه غذایی مرتب، نداشتن خواب کافی، استرس و نگرانی های مرتب و … همگی بر روی وزن شما تاثیر مستقیم دارد. سعی کنید تمامی وعده های غذایی خود را سر یک زمان مشخص و به طور کامل میل کنید. از خوردن میان وعده ها غافل نشوید. از ترس اینکه اضافه وزن پیدا کنید کم خوری نکنید بلکه شما باید برای رسیدن به وزن مناسب خود یک برنامه غذایی سرشار از غذا های مفید و مغذی داشته باشید. تنظیم برنامه غذایی ارتباطی با تنظیم خواب شما هم دارد . اگر سر ساعت بخوابید و تا دیر وقت بیدار نمانید وعده های غذایی تان هم تنظیم می شود.

علاوه بر نظم در زندگی شخصی استرس و نگرانی های زندگی موجب کاهش وزن و نداشتن وزنن ایده آل خود می شود. دسته ای از افراد هستند که زمانی که عصبانی می شوند یا  دچار استرس هستند میلی به خوردن وعده غذایی ندارند. آرامش ذهنی می تواند افراد را به پر خوری ترغیب کند. استرس و نگرانی نه تنها مجب کاهش وزن می شود بلکه موجب تخریب ساختار جسمانی و روحی افراد می شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 82

فهرست سایت
در حال بارگذاری