ایمپلنت دندان بدون جراحی

امتیاز به مطلب
banner

ایمپلنت دندان بدون جراحی چه مزایایی دارد ؟

پیشرفت در زمینه کاشت دندان و ایمپلنت به حدی گسترش یافته است که بدون جراحی نیز می توانید ایمپلنت انجام دهید. ایمپلنت دندان بدون جراحی از طریق نویگیشن انجام می گیرد. این روش بدون جراحی و خونریزی است که تمامی مراحل از طراحی تا کاشت به صورت کاملا دیجیتالی صورت می گیرد. در این روش تمامی فرآیند جراحی ایمپلنت به صورت دیجیتالی انجام می شود. با استفاده از فایل قالب دیجیتال یا از طریق اسکن دهان بیمار و فایل CBCT فک بیمار بر روی نرم افزار شبیه سازی و طراحی می شود. در نتیجه با استفاده از کیفیت استخوان فک مناسب ترین موقعیت کاشت ایمپلنت و قرار گیری موقعیت عصب تعیین می شود که در نهایت طرح نهایی توسط متخصص ارتودنسی تعیین می شود. ایمپلنت دندان بدون جراحی

برای آنکه ایمپلنت با بدن سازگار باشد پایه آن را از جنس تیتانیوم می سازند که کاملا با سلول های بدن تطابق داشته باشند. ایمپلنت به عنوان یک جایگزین مناسب برای دندان های از دست رفته است که یک دندان محکم و دائمی است. اما بسیاری از افراد از انجام آن می ترسند و فکر می کنند که ایمپلنت بعد از مدتی استحکام و دوام خود را از دست می دهد اما این یک باور غلط است. امروزه با وجود پیشرفت های زیاد در زمینه دندان پزشکی و کاشت دندان، کسی به مشکل بی دندانی دچار نمی شود.

ایمپلنت دندان بدون جراحی چه مزایایی دارد ؟

ایمپلنت دندان بدون جراحی در کم ترین زمان ممکن صورت می گیرد. بعد از اتمام کاشت دندان، درد و تورم در ناحیه ای که دندان کاشته شده است به شدت کاهش می یابد. همچنین احتمال خونریزی بعد از کاشت دندان به شدت کاهش می یابدبه دلیل اینکه بخیه و لثه برش داده نمی شود. در برخی از روش های کاهش دندان تا بیمار تا مدت ها با محدودیت غذایی رو است و درد و ناراحتی به حدی زیاد است که فرد نمی تواند کار های روزمره خود را انجام دهد. اما در کاشت دندان بدون جراحی بلافاصله بعد از جراحی می توانید غذا های طبیعی را میل کنید و به علت نداشتن درد و خونریزی می توانید به راحتی کار های روزمره خود را انجام دهید.

ایمپلنت دندان بدون جراحی برای کدام افراد مناسب تر است ؟

آن دسته از افرادی که به بیماری های خاص دچار هستند که بافت لثه آن ها درگیر می شوند یا ممکن است بافت لثه آن ها بر اثر بیماری تحلیل رفته باشد و جراحی لثه برای آنان مضر باشد. مخصوصا اگر لثه این افراد خونریزی کند به سختی این خونریزی بند می آید. پس بهترین راه برای درمان دندان از دست رفته ایمپلنت دندان بدون جراحی است. افرادی که به بیماری دیابت دار هستند معمولا بافت لثه آن ها بسیار ضعیف است. همچنین افرادی که سیگار می کشند، دود سیگار باعث از دست رفتن مقاومت لثه می شود. علاوه بر این اگر دچار ترس از جراحی لثه هستید می توانید ایمپلنت دندان بدون جراحی را استفاده کنید.

با انجام این روش می توانید از تحلیل استخوان جلوگیری کنید. و نیز به عنوان پوششی برای فاصله بین دندانی می توان استفاده کرد. اگر می خواهید روکش سریع انجام دهید ایمپلنت دندان بدون جراحی بهترین گزینه است.

بعد از ایمپلنت دندان بدون جراحی آیا نیاز به مراقبت های بیشتر دارد ؟

این روش در حقیقت بدون برش لثه صورت می گیرد در نتیجه درد و خونریزی ندارد. که موجب حفظ و ساختار لثه و استخوان فک می شود. ابتدا لثه بیمار بی حسی موضعی می شود و قطر ایمپلنت به بافت لثه بیمار پانچ می شود، که از همان محل پانچ شده ایمپلنت قرار می گیرد. به دلیل اینکه در این روش بخیه ای انجام نمی گیرد در نتیجه نیاز به آنتی بیوتیک ها ندارد. رعایت بهداشت دهان و دندان همانند زمانی است که دندان های طبیعی دارید و هیچ مشکلی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به وجود نمی آید.

توجه کنید که کاشت دندان به وسیله ایمپلنت بدون جراحی نسبت به روش های کاشت دهان از هزینه بالایی برخوردار است. اما دقت داشته باشید مزایای این روش ارزش این را دارد که هزینه بالایی را برای دندان های خود پرداخت کنید. برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته بهترین راه برای داشتن دندان جدید ایمپلنت و کاشت دندان است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 20

فهرست سایت
در حال بارگذاری