تفاوت میگرن و سردرد

امتیاز به مطلب
banner

تفاوت میگرن و سردرد در چیست؟

سردرد ممکن است علائم برخی از بیماری ها باشد. زمانی که افراد دچار سردرد می شوند، باید علائم آن را به خوبی بدانند تا نوع سردرد خود را تشخیص دهند. البته در مواردی تشخیص نوع سردرد تنها توسط پزشک ممکن است. برای مثال اگر تفاوت میگرن و سردرد را بدانید آنگاه به راحتی می توانید راه درمان آن را شناسایی کنید. اما به دلیل اینکه دو نوع سردرد با هم تفاوت زیادی ندارند ممکن است برخی ها سردرد معمولی را با سردرد میگرنی اشتباه بگیرند.

در ادامه به بررسی تفاوت میگرن و سردرد می پردازیم

میگرن چیست و چه علائمی دارد؟

در حقیقت میگرن یک نوع بیماری است که سردرد یکی از نشانه های آن است. سردرد میگرنی یک طرف سر را درگیر می کند. در این نوع، درد به صورت ملایم یا شدید است که به صورت پی در پی در فرد به وجود می آید. درد های میگرنی به صورت ضربان دار در سر ایجاد می شود و از ۲ تا ۷۲ ساعت سردرد ادامه دارد. سردرد میگرنی با علائمی چون حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی و صدا ترسی باشد. به این معنی که افراد به سر و صدای زیاد و نور شدید حساسیت پیدا می کنند. زمانی که سردرد میگرنی وجود دارد اگر فرد فعالیت بدنی هم داشته باشد سردرد تشدید شده و مانع انجام کار می شود.

سردرد معمولی چیست و چه علائمی دارد؟

یکی از نشانه های بیماری سردرد است که هم از طریق روش های خانگی و هم از طریق مصرف دارو سریعا درمان می شود. اما بهتر است علائم و نشانه های سردرد را به خوبی بررسی کنیم، زیرا در برخی موارد ممکن است سردرد معمولی را با میگرن اشتباه تشخیص دهید. به طور کلی سردرد ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند. ۹۸ درصد از سردرد ها خوش خیم بوده و به راحتی درمان می شوند. دو در صد باقی مانده جزو موارد بد خیم و بیماری های خاص مانند تومور مغزی یا ضایعه مغزی است که سخت درمان می شوند.

اما بهتر است بدانید که دلیل عمده سردرد در افراد فشار های عصبی است که با کنترل و خونسردی به راحتی درمان می شوند. تفاوت میگرن و سردرد

تفاوت میگرن و سردرد در چیست؟

میگرن به عنوان یک بیماری شناخته می شود ولی سردرد یک احساس ناخوشایند در سر است که به دلیل فشار زیاد به مغز به وجود می آید. در زیر به تفاوت میگرن و سردرد می پردازیم:

  • سردرد میگرنی در دو سمت سر یا یک طرف به وجود می آید ولی سردرد معمولی در اطراف پیشانی است.
  • میگرن به صورت ضربان دار یا تپش دار در سر است ولی سردرد معمولی فشار ملایم یا کندی دارد.
  • درد میگرنی طولانی مدت است که ممکن است روزها طول بکشد ولی سردرد معمولی کوتاه مدت است که به راحتی تسکین پیدا می کند.
  • سرگیجه و تهوع یکی از درد های همراه سر است ولی سردرد معمولی با استراحت و مصرف دارو درمان شده و نشانه دیگری ندارد.
  • میگرن به صورت مکرر و تکرار شونده در فرد به وجود می آید ولی سردرد معمولی اتفاقی به وجود می آید.
  • افرادی که میگرن دارند به سر و صدای زیاد و نور شدید حساس هستند حتی در مواردی افراد به برخی از بو ها حساس می شوند. اما سردرد معمولی هیچگونه حساسیتی برای فرد ندارد.
به طور کلی سردرد میگرن با دیگر سردرد ها تفاوت بسیاری دارد و درد آن نسبت به سردرد های دیگر سخت تر و غیر قابل تحمل تر است. افرادی که میگرن دارند به خوبی می دانند که با استفاده از دمنوش ها و مراقبت های فردی به راحتی می توانند میگرن را درمان کنند. اما برای آنکه میگرن را با انواع سردرد اشتباه نگیرید بهتر است انواع سردرد را در همین سابت مطالعه کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 7

فهرست سایت
در حال بارگذاری