جوانسازی پوست

امتیاز به مطلب
banner

جوانسازی پوست یکی از مهمترین المان های زیبایی به شمار می آید. در صنعت مد و زیبایی هر روز محصول جدیدی به بازار می آید. کمپانی های بزرگی که در این عرصه فعالیت می کنند از متخصصان باتجربه کمک می گیرند تا در عرضه ی محصولات جوانسازی پوست پیشرو باشند. جوانی گنجی است که آدمی همیشه دغدغه ی دستیابی و حفظ آن را داشته است. امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد و در طول روز حداقل یکبار با عناوینی اینچنینی برخورد می کنیم. روزانه مواد شیمیایی و گیاهی فراوانی وارد بازار زیبایی می شود که با استقبال گرمی نیز مواجه است.. جهت بهبود پوست صورت، دست، گردن و از بین بردن چین و چروک ها متقاضیان فراوانی به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. بسیاری از مردم حاضرند هزینه های گزافی را برای جوانسازی پوست پرداخت کنند. از جراحی های پلاستیک گرفته تا کرم های حاوی سلول های بنیادی همگی در صنعت زیبایی پوست توانسته اند خواهان فراوانی پیدا کنند.

جوانسازی پوست در مقابل آفتاب

اسیدهای میوه، ضد آفتاب، رتینویید، ماتریکسیل، لوسیون های حاوی ویتامین، کرم های استروزنی و … همه جزو محصولاتی هستند که به صورت دارویی در بازار برای جوانسازی پوست عرضه می شوند. برای درمان جای جوش، آکنه، زخم، سوختگی و لکه هر روز با روش های جدیدی مواجه می شویم. برای درمان آسیب های پوستی و جلوگیری از پیر شدن پوست راه حل های فراوانی وجود دارد که باید متناسب با برخی شرایط انتخاب شوند. شاید قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب بیشترین آسیب را به پوست وارد کند. اولین قدم برای جوانسازی پوست استفاده از ضد آفتاب مناسب است. ویتامین های C و E  برای مراقبت از پوست در مقابل آفتاب و رادیکال های آزاد بسیار مفید هستند. خانم های یائسه برخلاف خانم های جوان در معرض شدید پیر شدن پوست و چین و چروک هستند. استروزن های گیاهی مانند سویا بهترین راه حل درمان و پیشگیری از پیری پوست در این افراد است.

لایه برداری پوست

در طب سنتی درمان های فراوان و متعددی برای جوانسازی پوست وجود دارد. اما روشی که از قدیم الایام  توانسته خوب جواب بدهد کیسه کشیدن است. کیسه کشیدن فرایندی شبیه به روش های درمانی کریستال های اکسید آلومینیوم دارد که باعث لایه برداری پوست می شود. با برداشتن لایه ی روی پوست می توان تا حدودی به جوانسازی پوست کمک کرد. لایه برداری های شیمیایی بوسیله ی اسید تری کلرواستیک نیز وجود دارد که حتی با وجود آمدن روش لیزر همچنان پر طرفدار است و یکی از روش های رضایت بخشی است که با پیر شدن مبارزه می کند. علاوه بر این روش های سنتی، شیمیایی و لیزر در داروخانه ها داروهای فراوانی برای زیباسازی پوست وجود دارد. بیشتر این داروها نیز از عصاره گیاهان و میوه ها گرفت می شود. تحقیقات نشان می دهد عصاره هسته انگور ۵۰ برابر قوی تر از ویتامین E است و به جوانسازی پوست کمک شایانی می کند.

جوانسازی دوست با تزریق

جوانسازی پوست با روش بوتاکس این روزها سرو صدای زیادی به پا کرده است. بوتاکس روشی است شامل فلج کردن عضله با تزریق سم به درون عضله هاست. عضله به مدت ۴ تا ۶ ماه فلج بوده و توانایی ایجاد خطوط چین و چروک را ندارد. تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص و با بهترین مواد انجام شود تا عوارض و خطراتی به دنبال نداشته باشد. برای پر کردن خطوط خنده و چین و چروک عمدتا از تزریق ژل استفاده می شود. اگر این کار نیز توسط پزشک متخصص انجام نگیرد باعث ایجاد حساسیت دوستی و عفونت می شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری