از خواص قهوه سبز بیشتر بدانید

امتیاز به مطلب
banner

خواص قهوه سبز وقتی ظاهر می شود که آن را به طور معقول مصرف کنید. قهوه سبز با کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی، در کاهش وزن اثر خواهد گذاشت. با دانستن خواص قهوه سبز می توانید با استفاده مناسب از آن، از این نوشیدنی لذت ببرید.

آشنایی با خواص قهوه سبز

• درمان دیابت: یکی از خواص قهوه سبز درمان دیابت نوع دو است که قند خون را نیز کاهش می دهد. سرعت چربی سوزی را بالا می برد که همه این موارد در درمان دیابت نوع دو موثرند.

• کاهش کلسترول بد: قهوه سبز می تواند سطح کلسترول بدن را تنظیم کند. از خواص قهوه سبز این است که با کاهش کلسترول بد مشکلات قلبی عروقی و خطرات آن ها را کاهش می دهد.

• ارتقای جریان خون: در قهوه سبز ترکیب آسپرین مانندی وجود دارد که روی رگ های خونی اثر می گذارد و مانع انباشته شدن پلاکت های خون می شود. این کار سبب می شود سرخرگ ها سخت نشوند و جریان خون منظمی در سراسر بدان داشته باشیم. بدین ترتیب خواص قهوه سبز از ایجاد فشار خون بالا که باعث بیماری هایی مثل نارسایی مزمن کلیوی، سکته و نارسایی قلبی می شود جلوگیری می کند.

• سم زدایی طبیعی: از خواص قهوه سبز می توان به سم زدایی آن اشاره کرد که کبد را از سم هایی مثل کلسترول بد، چربی های غیر ضروری و سموم پاک می کند. در نتیجه این کار، کبد عملکرد بهتری خواهد داشت که سبب ارتقای متابولیسم بدن و سلامت کلی بدن خواهد شد.

• افزایش انرژی بدن: از خواص قهوه سبز این است که با کافئینی که در خود دارند انرژی بدن را افزایش می دهد. این دانه ها سبب می شوند در طول روز با انرژی بیشتری ظاهر شوید و برای پوست شما نیز مفید خواهد بود.

خواص قهوه سبز

نقش قهوه سبز در سلامت پوست

در دانه های قهوه سبز اسیدکلروژنیک وجود دارد که این ماده نسبت به چای سبز رادیکال های آزاد را تا ده برابر کاهش می دهد. در دانه های بو داده نشده این ها عوامل آنتی اکسیدانی وجود دارد که از خانواده پلی فنول مثل اسید فرولیک هستند و در جوانی پوست و کاهش سرعت پیری تاثیر زیادی دارند. رادیکال های آزاد قوی در دانه های قهوه سبز وجود دارد که می تواند سموم و عواملی که سبب بروز آسیب می شوند را نابود کند. مشکلات موجود در پوست مثل آکنه نیز با استفاده از خواص قهوه سبز برطرف خواهند شد. مواد فراری در دانه های قهوه سبز وجود دارد که بو داده نمی شوند. موادی مثل اپی گالوکتشین گالات، اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA) تئوفیلین و غیره برای سلامتی پوست بسیار مفید هستند و باعث جلوگیری از چین و چروک های پوستی می شوند.

خواص قهوه سبز

مضرات زیاده روی در مصرف قهوه سبز

باید بدانید اگر قهوه سبز به اندازه مصرف نشود نه تنها فایده ای نخواهد داشت بلکه مضراتی نیز دارد. مصرف بیش از اندازه آن سبب بالا رفتن این ماده در خون می شود که دیواره قلب و عروق را سفت خواهد کرد. قهوه ای که می توانست مفید باشد به دلیل مصرف بی رویه می تواند بیماری های قلبی ایجاد کند. بیشتر افراد با خوردن قهوه سبز دچار مشکلات گوارشی می شوند، پس اگر مشکلی مثل ریفلاکس یا روده تحریک پذیر دارید با مصرف آن وضع را بدتر می کنید.

مصرف بیش از اندازه قهوه ممکن است اضطراب آور باشد و بی قراری و مشکلات خلقی را ایجاد کند. برخی افراد هم که حتی با خوردن یک فنجان قهوه دچار اختلال خواب خواهند شد. اگر چه قهوه سبز سبب کاهش کلسترول می شود اما مصرف زیاد آن کلسترول را زیاد می کند. از دیگر عوارض مصرف بیش از اندازه آن فشار به سلول های داخل چشم است. هم چنین مصرف زیاد کافئین با دفع کلسیم باعث پوکی استخوان در دراز مدت می شود.

مقدار مناسب مصرف قهوه سبز

برای بهره گیری از فواید و خواص قهوه سبز بیشتر از دو فنجان در روز نباید مصرف کرد که به مقدار کافئین نیز بستگی دارد. ممکن است قهوه ای کافئین کمی داشته باشد و بتوان بیشتر از دو فنجان نوشید و یا کافئین بالایی داشته باشد و بیش از یک فنجان مناسب نوشیدن نباشد. پس مقدار کافئین از تعداد فنجان مهم تر است.

خواص قهوه سبز


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری