درمان های مختلف برای رهایی از جوش پشت کمر

امتیاز به مطلب
banner

درمان‌های مختلفی برای برطرف نمودن جوش پشت کمر وجود دارد که در ادامه به بیان چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

درمان جوش پشت کمر

امروزه یکی از موارد بسیار مهم که باعث ایجاد نارضایتی در افراد مختلف شده است، جوش پشت کمر می‌باشد. شاید این دسته از آکنه‌ها کمتر قابل‌رؤیت باشند اما با توجه به آزاردهنده بودنشان و همچنین ایجاد خجالت برای افرادی که دچار این عارضه هستند می‌توانند موردبررسی قرار گیرند. این دسته از جوش‌های قرمز و چرکین اغلب در سن بلوغ در پشت کمر ایجادشده و حتی تا سنین بالا نیز در این بخش از بدن وجود دارند.

 درمان‌های بسیاری برای این امر وجود دارد از انواع درمان‌های خانگی تا درمان‌های دیگر گرفته که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم نمود. نکته مهم در رابطه با این دست از جوش‌های چرکین و آزاردهنده خارش بیش‌ازحد آن‌هاست که توصیه می‌شود به‌هیچ‌عنوان آنها را نخارانید. این امر نه‌تنها در بهبود این دست از جوش‌ها اختلال ایجاد می‌کند، بلکه برای همیشه جای این جوش‌ها در پشت کمر باقی‌مانده و ظاهری ناپسند را بر روی پوست کمر شما ایجاد خواهد کرد.

جوش پشت کمر

درمان‌های تأثیرگذار خانگی جوش پشت کمر

ایجاد جوش پشت کمر، باعث می‌شود که افراد از صبر و حوصله کمی برای درمان برخوردار شوند و چالش اغلب آن‌ها خارش و از بین بردن این جوش‌ها باشد؛ اما نکته مهم اینجاست که برای درمان هر چه سریع‌تر این عارضه می‌بایست افراط از صبر و حوصله بالا برخوردار بوده و از درمان‌های مختلف بهره مند شوند. عدم توجه به این دست از جوش‌های چرکین و همچنین خارش بیش‌ازحد آن‌ها نه‌تنها دوره درمان را طولانی‌تر خواهد نمود بلکه در برخی موارد درمان‌های مختلف نیز نتیجه‌بخش نخواهد بود.

 اگر در ابتدای به وجود آمدن این جوش‌ها هستید توصیه می‌کنیم از چند درمان خانگی ساده برای التیام این جوش‌ها و بهبود آن‌ها استفاده کنید. یکی از درمان‌های خانگی مؤثر روغنی معروفی است که از درخت چای گرفته‌شده است. این روغن دارای خواص ضد باکتریایی و همچنین خواص ضد عفونتی می‌باشد. این روغن نه‌تنها جوش پشت کمر شمارا بهبود بخشیده بلکه می‌تواند مانع از ایجاد جوش‌های دیگر در این بخش از بدن و مکان‌های دیگری مانند باسن شود. البته در کنار این درمان خانگی روش‌های دیگری مانند لایه‌برداری نیز وجود دارد که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

جوش پشت کمر

لایه‌برداری درمانی مؤثر برای از بین بردن جوش پشت کمر

یکی از روش‌های مؤثر و درمان‌های خانگی برای از بین بردن جوش پشت کمر استفاده از وسایلی مانند لیف حمام برای لایه‌برداری این نقطه از بدن می‌باشد. با هر بار استحمام شما می‌توانید از لیف حمام برای لایه‌برداری پوست پشت کمر خود استفاده کنید. این امر شاید برجستگی‌های جوش پشت کمر شمارا کاهش ندهد، اما مانع از ایجاد جوش‌های جایگزین دیگری خواهد شد.

توصیه می‌کنیم که هفته‌ای دو الی سه مرتبه از لایه‌برداری توسط کیسه حمام در پشت بدن استفاده کنید. سلول‌های مرده که در منافذ بزرگ پشت کمر جای گرفته‌اند و عاملی برای ایجاد جوش‌های چرکین هستند از طریق لایه‌برداری با استفاده از کیسه حمام از روی پوست جداشده و مانع از ایجاد جوش‌های آزاردهنده چرکین و برجسته در پشت کمر شما خواهند شد. از روش‌های مؤثر دیگر، استفاده از آب‌لیموی تازه در پشت کمر بر روی جوش‌های آن می‌باشد. با استفاده از این نوع درمان خانگی برآمدگی‌های حاصل‌شده از چرک جوش به‌شدت کاهش‌یافته و مانع از بروز جوش‌های دیگر می‌شود. این کار را قبل از حمام رفتن انجام داده و بعد از یک ساعت با آب ولرم پشت کمر خود را به‌خوبی شستشو دهید.

جوش پشت کمر

درمان‌های گیاهی جوش پشت کمر

در کنار تمامی موارد گفته‌شده چند درمان خانگی و گیاهی برای از بین بردن جوش پشت کمر وجود دارد که در این بخش به آن‌ها اشاره خواهیم نمود. استفاده از سرکه سیب به همراه آب در پشت کمر بر روی جوش‌های ایجادشده به تعداد دفعات ۲ تا ۳ بار در روز که این امر می‌تواند شمارا از شر این جوش‌های آزاردهنده خلاص کند. یکی دیگر از روش‌های درمان خانگی برای خلاصی از شر جوش‌های پشت کمر استفاده از عسل در مناطقی که دچار این عارضه شده است، می‌باشد. توصیه می‌شود به تعداد دفعات ۲ تا ۳ بار از عسل برای مرطوب نگه‌داشتن اطراف جوش‌های پشت کمر استفاده کنید. زردچوبه نیز می‌تواند به‌عنوان عامل ضدعفونی‌کننده به همراه روغن کنجد مانع از بروز جوش‌های چرکین در پشت کمر شما شود. توصیه می‌کنیم روزانه یک یا دو بار از این مایع خمیر برای کاهش جوش‌های خود استفاده کنید. چای سبز به‌صورت دم‌کرده نیز می‌تواند بر کاهش این جوش‌ها تأثیرگذار باشد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 + = 66

فهرست سایت
در حال بارگذاری