روش های ترمیم مو و کاشت موی سر

امتیاز به مطلب
banner

زیبایی چهره و داشتن موهایی پر پشت آرزوی همه می باشد ولی برخی افراد پس از گذران دوره ای از سنشان با عارضهٔ کم پشتی مو،  ریزش مو و یا طاسی سر مواجه می شوند. امروزه با روش هایی از جمله ترمیم مو می توان از این عارضه پیشگیری کرد. این عارضه بیشتر در آقایان قابل مشاهده است که آن ها را مجبور می کند برای زیبایی چهرهٔ خود دست به کاشت مو یا ترمیم مو بزنند.

روش های ترمیم مو چیست و با کاشت مو چه فرقی دارد؟

ترمیم مو در واقع عملی است که برای پر پشت کردن موها یا پر کردن قسمتی از سر به کار برده می شود. در روش ترمیم مو هیچ گونه عمل جراحی و بخیه ای وجود ندارد. علاوه بر آن باید گفته شود که در روش ترمیم سلیقهٔ مشتری در اولویت قرار دارد که چگونه قسمت خالی سر را پر پشت کند. اکنون می خواهیم به طور اجمالی تفاوت میان کاشت مو و روش ترمیم را بازگو کنیم.

در کاشت مو ابتدا از روش جراحی استفاده می شود و مو به همراه پیاز مو در سر کاشته می شود و همچنین در هنگام استفاده از کاشت مو با تراکم کمتر سر مواجه هستید. اگر شما کاشت مو را انتخاب کنید مجبور هستید دورهٔ نقاهت آن را طی کنید و به استراحت بپردازید، به عنوان مثال نمی توانید به استخر بروید.

در روش ترمیم، مراحل انجام کار به این صورت است که تارهای موی طبیعی را درون یک پروتز می کارند و بر روی پوست سر فیکس می کنند. در ترمیم مو هیچ گونه محدودیتی برای تراکم سر وجود ندارد و به دلخواه مشتری می توانید این تراکم را کم یا زیاد کنید و برعکس روش کاشت مو دورهٔ نقاهت هم نخواهد داشت و شما پس از انجام آن می توانید به کارهای معمولی خود ادامه دهید. علاوه بر آن زمان انجام ترمیم فقط در یک جلسه به میزان چند ساعت می باشد ولی کاشت مو اینگونه نیست.

ترمیم مو

انواع روش های ترمیم مو چیست؟

روش های انجام ترمیم انواع مختلفی دارد که می توان گفت اغلب در کلینیک های ترمیم به طور یکسانی انجام می شود، این روش ها را روش ترمیم بافت، روش ترمیم تیپ یا چسب، روش کیلیپس و در نهایت روش بافت رشته های مو در سر می نامند. هر کدام از این روش ها شیوهٔ انجام خاص خود را دارند که البته برخی از مراکز کاشت مو گاهی اوقات از ترکیب چند روش برای نتیجه هر چه بهتر استفاده می کنند. لازم است بدانید تنها چیزی که باعث تفاوت در کار مراکز ترمیم موی سر میشود استفاده از نوع مو، شبکه و نوع اصلاحی مو می باشد.

ترمیم مو

جدیدترین روش های ترمیم مو

یکی از جدیدترین روش های ترمیم که امروز مورد توجه خیلی از مراکز پیوند مو قرار گرفته است روش SUT می باشد. این روش از ترمیم هیچ گونه اعمال پزشکی را از قبیل بیهوشی، جراحی، خونریزی و غیره ندارد؛ بلکه ترمیم توسط پانچ لیزری و دستگاه های تمام اتوماتیک به کمک متخصصان با تجربه صورت می گیرد. در این روش از ترمیم مو توانسته اند ۱۴ هزار تار مو را به نسبت سه برابر روش های قدیمی به کار ببرند.

ترمیم مو

معایب و عمر ترمیم مو

در مورد معایب ترمیم مو باید بگوییم که این روش نسبت به کاشت مو به هیچ وجه معایب و عوارضی ندارد. در این روش کاملاً پوست سر با آب و هوا در تماس است و سر قابل شستشو می باشد. پس هیچگاه نسبت به انجام این روش کاربردی تردیدی نداشته باشید و مطمئن باشید که در ترمیم از موهای فیکس با کیفیت از جمله آلمانی استفاده می شود که کیفیت آن کاملاً مرغوب است و هیچ گونه عوارضی را در پی ندارد. حال می خواهیم به موضوع طول عمر ترمیم بپردازیم. انجام این نوع روش از آنجایی که طبیعی است و زیر پوست سر انجام نمی گیرد و همچنین از منبعی تغذیه نمی کند، عمر طولانی تری دارد و در اکثر مواقع حالت خود را از دست نمی دهد. به طور کلی می توان گفت عمر ترمیم مو ۲ الی ۳ سال است. البته بهتر است بدانید که طول عمر ترمیم مو بستگی به انجام این روش (تقلبی یا اصلی) و رعایت آموزش های ترمیم توسط مراکز پیوند مو نیز دارد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 45 = 47

فهرست سایت
در حال بارگذاری