روش های مختلف برای درمان ریزش مو

امتیاز به مطلب
banner

برای درمان ریزش مو می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده نمود. می‌توان به داروهای شیمیایی، روش‌های سنتی و خانگی اشاره کرد. آنچه در این میان بسیار مهم است نتیجه حاصل‌شده از این موارد می‌باشد.

روش‌های مناسب برای درمان ریزش مو

یکی از مشکلاتی که امروزه بعد از چاقی و اضافه‌وزن به سراغ افراد ازجمله آقایان و خانم‌ها آمده است، ریزش مو می‌باشد. ازاین‌رو درمان ریزش مو نیز به یکی از درمان‌های پرسروصدا در میان افراد جامعه تبدیل‌شده است. برای جلوگیری از ریزش مو روش‌های بسیار زیادی استفاده می‌گردد در این بخش به‌صورت گذرا به این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

 روش‌های خانگی در مان ریزش مو: در این روش چند توصیه مهم و اساسی را باید رعایت کنید. از شامپوهای مناسب و محصولات موضعی استفاده کنید. سپس نکاتی را در رابطه با نگهداری مو ازجمله نبستن محکم مو و نکشیدن بیش‌ازحد آن را رعایت نمایید. حتماً در این روش برنامه غذایی خود را جهت درمان ریزش مو اصلاح کنید.

 روش‌های گیاهی درمان ریزش مو: انواع مختلفی از داروهای گیاهی که هم به‌صورت محصولات موضعی و هم به‌صورت داروهای پرمصرف و خوراکی می‌باشند در این روش مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما آنچه در این روش برای جلوگیری از ریزش مو مهم است شناخت کافی و کامل از روش‌های گیاهی جهت این امر می‌باشد.

روش‌های شیمیایی درمان ریزش مو: یکی دیگر از روش‌هایی که برای جلوگیری از ریزش مو می‌توانید در نظر بگیرید، استفاده از داروهای شیمیایی می‌باشد که در بخش معرفی توضیحات کامل را ارائه می‌دهیم.

درمان ریزش مو

داروهای مناسب برای درمان ریزش مو

 در این بخش به چند مورد از داروهای خوراکی که برای درمان ریزش مو مناسب می‌باشند، می‌پردازیم. این داروها ازجمله معروف‌ترین و پرثمرترین داروهای این بخش به‌حساب می‌آیند:

فینا ستراید خوراکی: این دارو جهت عدم ریزش مو تجویز می‌گردد و سرعت ریزش مو را به‌شدت کاهش می‌دهد. جالب است بدانید رشد موهای جدید را تحریک می‌کند. این دارو را باید یک‌بار در روز به‌صورت خوراکی مصرف کنید. تأثیرات این دارو بعد از چهار روز مشاهده می‌شود. البته با تجویز پزشک به مصرف این دارو باید پرداخت.

داروهای آنتی آندروژن: مصرف این داروها بیشتر در میان خانم‌ها رواج دارد و بدون تجویز پزشک نمی‌توان آن‌ها را دریافت کرد. در کنار فایده‌های این دارو برای عدم ریزش مو اختلالاتی در رابطه با قاعدگی و خواب ایجاد می‌شود.

داروهای ضد قارچ خوراکی: اگر علت ریزش مو عارضه‌های قارچی باشد و کچلی ایجادشده موضعی نشان داده‌شده باشد، متخصصین مو از داروهای ضد قارچ خوراکی در این مورد برای بیماران استفاده می‌نمایند. این داروها می‌توانند عوارض جانبی مانند خارش و سوزش در پوست بدن ایجاد کنند.

درمان ریزش مو

داروهای موضعی برای درمان ریزش مو

یکی از معروف‌ترین داروهایی که برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود، البته به‌صورت موضعی ماینوکسیدل می‌باشد. این محلول از ریزش مو و نازک شدن آن جلوگیری می‌کند. انواع مختلفی از طاسی‌ها را می‌توان با استفاده از این محلول درمان نمود. این داروها که به‌صورت کف یا مایع تولید می‌شوند باید در روز دو بار به محل موضع مشخص مالیده شوند. بهترین زمان برای استفاده از این محلول بعد از استحمام می‌باشد.

ممکن است در اوایل دوره مصرف این محلول ریزش مو ادامه پیدا کند و یا حتی بیشتر از آن باشد، با کمی صبر می‌توان به نتایج بسیار شگرفی در این زمینه رسید. این دارو بعد از ۶ ماه اثرات واقعی و فوق‌العاده بر روی مو می‌گذارد. پزشکان نیز بعدازاین دوره پیشرفت درمان را ارزیابی می‌کنند. جالب است بدانید عوارض جانبی این دارو به‌ندرت گزارش داده‌شده است؛ اما قرمز شدن و حساسیت بعد از استفاده از این محلول در پوست کاملاً مشهود است.

درمان ریزش مو


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری