رژیم افزایش وزن و شیوه صحیح بکارگیری آن

امتیاز به مطلب
banner

در این مقاله به نکات لازم در خصوص رژیم افزایش وزن خواهیم پرداخت. رژیم چاقی نیز یکی از انواع رژیم های مرسوم است که مورد توجه افراد بسیار لاغر قرار میگیرد، با استفاده از این رژیم افراد میتوانند به مرور زمان وزن خود را افزایش دهند و فرم نامناسب بدن استخوانی خود را از بین ببرند.

رژیم افزایش وزن

افزایش وزن با رژیم غذایی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ابتدا خوب است بدانید که ورزش همیشه موجب لاغری نخواهد شد و تاثیر ورزش بر سلامتی در الویت مزایای آن قرار دارد. برای داشتن یک رژیم افزایش وزن مناسب نباید تایم های تعیین شده برای وعده های غذایی روزانه را تغییر دهید بلکه باید طبق یک روال خاص روزانه سر ساعتی مشخص ناهار، شام و صبحانه را میل نمایید. نکته مهم دیگر این است که حذف حتی یک وعده غذایی از برنامه روزانه تان توصیه نمیشود، یک رژیم افزایش وزن مناسب همه وعده های غذایی را در خود گنجانده است.

رژیم افزایش وزن

عوامل دیگری موثر بر روند رژیم افزایش وزن

 1. روزانه ۸ لیوان آب بنوشید، نوشیدن یک لیوان آب حداقل نیم ساعت قبل از غذا نیز توصیه میشود.
 2. در رژیم افزایش وزن مصرف روزانه سه عدد بیسکوییت یا شیرینی گنجانده شده است.
 3. خوردن آجیل را فراموش نکنید میتوانید روزانه بطور متوسط ۱۰ الی ۱۲ بادام یا پسته را میل نمایید.
 4. خوردن ۳ الی ۴ تخم مرغ در هفته نیز بسیار توصیه شده است.

رژیم افزایش وزن

صبحانه در رژیم افزایش وزن

مصرف صبحانه در روند رژیم افزایش وزن بسیار موثر خواهد بود، صرف موارد زیر برای یک صبحانه کامل توصیه شده است:

به اندازه ۴ یا ۵ کف دست نان سنگگ یا تافتون یا ۱۲ کف دست نان لواش، البته انگشتان دست نباید جزئی از کف دست فرد محاسبه شوند. یک لیوان شیر پر چرب و حدود ۴۵ گرم پنیر نیز باید همراه نان میل شود. چای شیرین، قند و کره را نیز فراموش نکنید.

رژیم افزایش وزن

خوراکی هایی که باید در رژیم افزایش وزن گنجانده شود

خوراکی های موثر در ورند افزایش وزن به شرح زیر میباشد:

 1. گردو: امگا ۳ موجود درگردو تاثیر مثبتی روی سلامتی بدن خواهد داشت.
 2. شیر: البته منظور شیر پرچرب است، نوشیدن شیر پرچرب را بصورت روزانه فراموش نکنید. این گزینه بر تسریع روند رژیم افزایش وزن بسیار موثر خواهد بود.
 3. نارگیل: کالری موجود در آب نارگیل میتواند روند رژیم افزایش وزن شما را بهبود ببخشد، مواد مغذی بسیاری در آب این میوه یافت میشود که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت خواهد کرد.
 4. موز: این میوه یک کربوهیدرات مناسب و سالم است که مصرف آن به افرادی که قصد چاق شدن دارند توصیه میشود. با مصرف این میوه انرژی روزانه تان بصورت قابل توجهی افزایش میابد.
 5. دانه های مغذی: تخم کتان، دانه هندوانه و شاه دانه وکنجد از دانه های مغذی هستند که موجب افزایش وزن میشوند. دلیل آن هم وجود اسیدهای چرب در ترکیبات آنهاست.
 6. بادام: این مورد در درمان بیماری های عصبی نیز بسیار موثر خواهد بود. مواد مقوی موجود در این آجیل موجب تسریع روند چاقی خواهد شد.
 7. روغن زیتون: این روغن بیماری های قلبی و عروقی را کاهش میدهد و در روند چاقی نیز بسیار موثر خواهد بود. این روغن را در رژیم افزایش وزن خود بگنجانید.
 8. سیب زمینی: این مورد منبع کربوهیدرات است که همیشه آن را بعنوان یک ماده چاق کننده میشناسند، گنجاندن آن در برنامه رژیم افزایش وزن تاثیرات مثبتی را برایتان به همراه خواهد داشت.
 9. لوبیا: این گیاه سرشار از پروتئین و کالری است بنابراین گنجاندن آن در برنامه رژیم افزایش وزن بسیار موثر خواهد بود.
 10.  موجودات دریایی: اینها نیز سرشار از امگا ۳ هستند و در برنامه رژیم چاقی گنجانده میشوند.

عوارض لاغری

لاغری مشکلات فراوانی از جمله پوکی استخوان و ریزش مو و ضعف را برای فرد به دنبال دارد، پس سعی کنید مشکل لاغری خود را با استفاده از رژیم های مناسب غذایی و ورزشی برطرف نمایید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 + = 61

فهرست سایت
در حال بارگذاری