رژیم لاغری یک هفته ای سریع

امتیاز به مطلب
banner

بهترین برنامه غذایی لاغری یک هفته ای چیست؟

از معروف ترین رژیم های لاغری در دنیا، رژیم نظامی یا رژیم لاغری یک هفته ای سریع  است. تجربه ثابت کرده است که با گرفتن این رژیم در عرض یک هفته چیزی حدود ۴ الی ۵ کیلوگرم وزن کم می کنید. در این رژیم با کم ترین هزینه و بدون مصرف مکمل می توانید در مدت هفت روز کاهش سریع وزن داشته باشید.

رژیم لاغری یک هفته ای سریع چیست؟

در برنامه رژیم غذایی نظامی سه روز برنامه غذایی دارید و چهار روز آزاد هستید. این یک چرخه هفتگی هست که مدام تکرار می شود تا به وزن ایده آل خود برسید. اولین بار این رژیم غذایی توسط متخصصین تغذیه ارتش ایالات متحد آمریکا ابداع شد. هدف از طراحی این برنامه رسیدن سریع سربازان به تناسب اندام بود. باید بدانید که این رژیم به هیچ حکومت با موسسه ای وابسته نیست و با نام های رژیم بستنی، رژیم نیروی دریایی، رژیم ارتشی نیز معروف است.

برنامه رژیم لاغری یک هفته ای چگونه است؟

در یک دوره هفت روزه این برنامه غذایی باید انجام شود. در سه روز اول باید طبق برنامه غذایی تعیین شده پیش بروید و در چهار روز دیگر هیچ برنامه ای برای تغذیه وجود ندارد. به طور کل مجموع کالری دریافتی در این سه روز حدود ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری در روز است. دقت کنید که این میزان کالری دریافتی بسیار کم تر از میزان کالری دریافتی روزانه یک فرد بزرگسال است. در طی این سه روز باید کم ترین میزان کالری را از وعده های غذایی خود دریافت کنید و هیچ میان وعده ای میل نکنید. این چرخه آنقدر تکرار می شود تا فرد به وزن دلخواه خود برسد. در چهار روز باقی مانده هفته باید یک تغذیه سالم داشته باشید. حدالامکان برای نتیجه سریع تر از غذا های پر چرب و پر کالری مخصوصا غذا های فست فود خودداری کنید.

رژیم لاغری یک هفته ای سریع

آیا رژیم لاغری  در یک هفته  سریع علمی است؟

در این رژیم لاغری هیچ مطالعه علمی صورت نگرفته است. اما قطعا زمانی که فرد به مدت محدود کالری دریافتی بسیار کمی دارد مسلما وزن آن بسیار پایین می آید. اگر در یک روز فرد میزان کالری دریافتی آن کم تر از کالری مصرفی آن باشد باعث چربی سوزی می شود. در زمانی که از این رژیم استفاده می کنید سعی کنید در چهار روز باقی مانده هفته از میزان کالری کم تری استفاده کنید. استفاده از چای سبز و دمنوش باعث می شود تا هم انرژی مورد  نیاز روزانه خود را تامین کنید هم باعث چربی سوزی می شود.

غذاهایی که حاوی پروتئین بالایی هستند، بیشتر از هر غذای دیگری، متابولیسم را افزایش می‌دهند. اما بیشتر غذاهای رژیم لاغری نظامی، کم‌پروتئین و پُرکربوهیدرات هستند که ترکیب مناسبی برای کاهش وزن نیست. رژیم لاغری یک هفته ای سریع باید شامل مواد غذایی باشد که بتواند تمامی مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را تامین کند.

افرادی که فرصت کافی ندارند تا از رژیم های متنوع استفاده کنند، همچنین افرادی که تمایلی به ورزش کردن ندارند یا در طول هفته فرصت کافی برای انجام حرکات ورزشی ندارند بهتر است از این رژیم لاغری استفاده کنند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 − = 24

فهرست سایت
در حال بارگذاری