رژیم چاقی سریع

امتیاز به مطلب
banner

در یک ماه چگونه می توان به سرعت چاق شد ؟

برای رسیدن به چاقی هم باید طبق اصول و برنامه معینی رفتار کرد. قطعا نمی توان با خوارکی خوردن و تنبلی به وزن ایده آل و تناسب اندام رسید. حتی اگر دنبال رژیم چاقی سریع هستید باید بدانید که که چه غذا هایی را بخورید تا سلامتی تان هم حفظ شود. اگر به بهانه چاق شدن و رژیم چاقی سریع هر نوع مواد غذایی و خوراکی میل کنید ممکن است سلامت جسکی تان به خطر بیوفتد. اما یک رژیم چاقی سریع چیست و چگونه می توان در عرض یک هفته یا یک ماه به اضافه وزن سالم دست یافت.

چه نوع رژیم چاقی سریع باعث حفظ سلامت جسمی بدن می شود؟

همانطور که می دانید اضافه وزن ممکن است با توده ای از چربی همراه باشد یا اضافه وزن موجب افزایش بافت عضلانی بدن شود. زمانی که فرد با اضافه وزن تنها بافت چربی اضافه می کند، تنها میزان چربی بدن خود را بالا برده که این امر سلامت جسمانی بدن را به خطر می اندازد و ممکن است به قلب آسیب برساند. در صورتی که اگر فرد با اضافه وزن بافه عضلانی خود را تقویت کند و به رشد و حجم عضلات اندام های بدن خود رسیدگی کند آنگاه اضافه وزن سالم می گویند و هیچ خطری برای فرد ندارد. به همین علت باید برای رژیم چاقی سریع هم طبق یک برنامه درست و منظم پیش رفت که حتی در این نوع رژیم هم باید پرهیز غذایی داشت. چاقی سریع به این معنی نیست که به هر میزان که خواستید می توانید مواد غذایی میل کنید.

رژیم چاقی سریع

چند توصیه مهم درباره رژیم چاقی سریع

با توجه به مطالب بالا برخی از افراد معتقدند که چاق شدن کار آسانی است و به دشواری لاغر شدن نیست. بهتر است بدانید که برای برخی از افراد که از لاغری بیش از حد رنج می برند، چاق شدن برای آن ها همانند یک کابوس است و هیچ راه حلی نمی توانند برای این کار پیدا کنند. وقتی حرف از چاق شدن سریع می زنیم نباید توقع معجزه را در یک هفته داشته باشید اما به وضوح می توانید نتایج این رژیم را در یک هفته احساس کنید.

کیفیت مواد غذایی به اندازه کمیت مواد غذایی اهمیت دارد.

حتی برای چاق شدن هم نباید از غذا های چرب و ترانس دار استفاده کنید. برای چاق شدن باید از مواد غذایی پر کالری در وعده های غذایی خود استفاده کنید. سبزیجات نشاسته ای را در تمامی وعده های غذایی خود در یک هفته قرار دهید و سعی کنید در این مدت زمان حتما روزانه از این مواد استفاده کنید. سبزیجات نشاسته ای مثل سیب زمینی، ذرت، کدو حلوایی و انواع حبوبات مثل لوبیا، نخود و عدس از بهترین مواد غذایی از گروه سبزیجات برای چاق شدن هستند.

تا می توانید از غذا های فست فوت دوری کنید. غذا هایی مانند برگر، پیتزا، چیزکیک، ابنبات، انواع ساندویچ ها و سیب زمینی سرخ کرده مضر ترین و بد کالری ترین مواد برای بدن هستند. همچنین اگر برای چاق شدن می خواهید نوشیدنی میل کنید از دوغ و آبمیوه برای نوشیدن استفاده کنید و حتما نوشابه را از برنامه غذایی خود حذف کنید. نوشابه تنها حجم شکم شما را افزایش می دهد همچنین تمام آهن و مواد معدنی درون مواد غذایی تان را از بین می برد.

در وعده های غذایی برای چاق شدن سریع باید از چه مواد غذایی استفاده کرد ؟

برای چاق شدن نباید هیچ یک از وعده های غذایی تان را حذف کنید بلکه بهتر است تعداد وعده های غذایی که میل می کنید را افزایش دهید. باید حجم وعده غذایی تان را کم کنید ولی در دفعات بیشتر و از مواد مغذی تر استفاده کنید. در وعده صبحانه از تخم مرغ، کره بادام زمینی، شیره انگور، ارده، عسل استفاده کنید بهترین مواد غذایی پر کالری و مقوی برای وعده صبحانه است.

بین وعده صبحانه تا ناهار باید میان وعده مقوی داشته باشید. بهتر است میان وعده های خود را از مواد مغذی مثل دانه های، اجیل و خشکبار، دانه سویا، ذرت بوداده، آبمیوه استفاده کنید. هیچ گاه از خوارکی و هله هوله برای میان وعده خود استفاده نکنید. در وعده ناهار خود باید از کوشت سفید بیشتر استفاده کنید زیرا پروتئین گوشت سفید مخصوصا سینه مرغ بیشتر از گوشت قرمز است. اگر در افراد بدنساز دقت کرده باشید برای آن که حجم بیشتری داشته باشند بیشتر از گوشت سفید استفاده می کنند.

ممکن است فاصله بین ناهار تا شام کمی بیشتر باشد. در این زمان بهترین موقع برای خوردن معجون به عنوان یک میان وعده است. معجون ها به دلیل اینکه حاوی لبنیات به همراه انواع مغز ها و آجیل هستند یک میان وعده پر کالری به حساب می آیند. در وعده شام بهتر است اگر از نان استفاده می کنید حتما نان سبوس دار باشد و غذای پروتئین دار استفاده کنید تا پر کالری زیرا کالری زیاد موجب می شود تا در طول شب خواب سنگین و ناکافی داشته باشید. عدم خواب کافی باعث لاغری و تخریب برنامه غذایی روزانه می شود.

در کنار وعده غذایی ناهار یا شام حتما از لبنیات یا سبزیجات به همراه غذایتان استفاده کنید تا میل به خوردن غذا در شما بیشتر شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری