رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن

امتیاز به مطلب
banner

مناسب ترین رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن چیست؟

رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن در صورتی می تواند سودمند باشد که به درستی و طبق اصول آن استفاده شود. گیاهخواران با داشتن یک برنامه قوی و درست می توانند خطر ابتلا به بیماری هایی چون چاقی، فشار خون بالا، یبوست و سرطان کولون (بخشی از روده ی بزرگ) را کاهش دهند. اما در مقابل اگر طبق اصول برنامه غذایی گیاهخواری مناسبی نداشته باشند آنگاه دچار پوکی استخوان، نرمی استخوان، کم خونی مربوط به آهن و ویتامین B12 می شوند. پس سعی کنید از بهترین و اصولی ترین رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن استفاده کنید.

مزایای رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن چیست؟

با وجود اینکه در این نوع رژیم از خوردن پروتئین گوشت باید خودداری کرد، اما برای سلامت قلب بسیار مفید است. طبق بررسی های انجام شده با گرفتن رژیم گیاهخواری تا ۷۵ درصد فشار خون بالا را کاهش می دهد همچنین و ۴۲ درصد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کند. در حفظ قند خون و دیابت نوع دو کمک شایانی می کند. از گرفتن رژیم گیاهخواری نترسید. خیلی از افراد تصور می کنند که با گرفتن این نوع رژیم و عدم مصرف پروتئین باعث می شوند تا عوارض جبران ناپذیری به بدنشان وارد شوند. اما باید بدانید که اگر یک رژیم گیاهخواری درست داشته باشید. همه ی مواد معدنی مورد نیاز بدن حتی پروتئین ها نیز به بدن می رسد. کروبوهیدرات، پروتئین ها، آنزیم های ضروری بدن، انواع ویتامین ها در یک رژیم گیاهخواری اصولی وجود دارد.   بیشتر درباره مزایای رژیم گیاهخواری بدانید

رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن

انواع رژیم های گیاهخواری چیست؟

قطعا شنیده اید که رژیم های لاغری دوره زمانی که مختلفی دارد از دوره زمانی هفت روزه تا چهل روزه وجود دارد. اما باید دقت کنید که تنها با هفت روز یا چهل روز کامل نمی توانید معجزه ای در کاهش وزن داشته باشید، بلکه زمانی که رژیم غذایی خود را تکرار کنید می توانید به کاهش وزن مناسب دست پیدا کنید. رژیم های گیاهخواری مختلفی وجود دارد. رژیم لاغری هفت روزه، رژیم لاغری سریع، رژیم لاغری وگان، رژیم لاغری ارتشی، همه این ها از انواع رژیم های لاغری هستند که ممکن است شنیده باشید. در تمامی انواع متخلف رژیم های لاغری نکته ای که اهمیت دارد اولین اصل در کاهش وزن است. دریافت کالری کمتر نسبت به کالری مصرفی روزانه. اگر بتوانید در تمامی این نوع رژیم ها این قاعده را رعایت کنید قطعا در کمترین زمان ممکن به وزن مناسب خود می رسید.

سعی کنید در تمامی رژیم های گیاهخواری که میگیرد هیچ یک از وعده های غذایی خود را حذف نکنید بلکه باید میزان کالری که دریافت می کنید را به حداقل برسانید.

انواع مواد غذایی که در رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن باید مصرف شوند؟

همانطوری که از نام این رژیم پیداست، رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن از محدودیت غذایی بسیاری برخوردار است. در این نوع رژیم استفاده از هر نوع گوشتی که منشائ حیوانی داشته باشد حذف شده است. به همین دلیل برخی از مواد معدنی و ویتامین های گروه B کمتر به بدن می رسد که در برخی موارد ممکن است برای فرد عوارض جانبی داشته باشد. سعی کنید در این رژیم لبنیات، شیر و تخم مرغ را به هیچ وجه حذف نکنید. زیرا ممکن است احتمال پوکی استخوان و بیماری های مفصلی افزایش پیدا کند.

اگر اصرار به حذف کامل انواع گوشت های حیوانی دارید، باید برای جایگزینی پروتئین آن ها حبوبات و غلات را بیشتر مصرف کنید. عدس، لوبیا، باقلا یا دانه سویا با برنج از مهم ترین غلاتی هستند که باید در دوره رژیم لاغری گیاهخواری مصرف شوند. رژیم گیاهخواری به نسبت رژیم های دیگر کالری کم تری در طول روز دریافت می کند در نتیجه برای جلوگیری از افت قند خون و کمبود ریز مغذی ها بهتر است از مصرف مواد مغزدانه‌ های خام، میوه‌ های خشک و غلات سبوس‌ دار غافل نشوید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30 + = 39

فهرست سایت
در حال بارگذاری