شامپوی مناسب در دوران بارداری

امتیاز به مطلب
banner

در این مقاله میخواهیم راجع به بهترین شامپو در دوران بارداری صحبت کنیم. شامپوی مناسب در دوران بارداری ویژگی های خاصی دارد که دراینجا به آن اشاره خواهیم کرد.

شامپوی مناسب در دوران بارداری

مراقبت از موها در دوران بارداری نیازمند استفاده از شامپویی مناسب است. در دوران بارداری یکی از سوالات رایجی که برای افراد پیش می آید این است که استفاده از چه شامپوهایی ممنوع است و شامپوی مناسب در دوران بارداری چیست؟ متخصصین زنان و زایمان افرادی هستند که میتوانند به خوبی به این ابهامات ذهنی افراد حامله پاسخ دهند.

شامپوی مناسب در دوران بارداری

آیا از شامپو های ضد ریزش در دوران بارداری استفاده کنیم؟

یک شامپوی مناسب در دوران بارداری ترجیحا نباید حاوی کافئین باشد، همانطور که میدانید شامپوهای ضد ریزش مو حاوی کافئین هستند بنابراین بهتر است در زمره انواع شامپوهای دوران بارداری قرار نگیرند. استفاده از شامپوی کافئین دار ضرر کمتری نسبت به خوردن قهوه دارد اما ترجیحا توصیه شده است که از این نوع شامپوها در دوران بارداری استفاده نشود.

اگر تمایل دارید در باره دوران بارداری اطلاعات بیشتری کسب نمایید . به مقالات مربوط به دوران بارداری مراجعه نمایید

شامپوی مناسب در دوران بارداری

لزوم تغییر شامپو و انتخاب یک شامپوی مناسب در دوران بارداری

به طور معمول به افراد باردار توصیه اکید راجع به تغییر شامپو، ماسک، ژل یا موادی که به موی خود میزنند نمیشود اما استفاده از شامپوهایی که در ترکیب آنها کورتون یافت میشود اصلا قابل قبول نمیباشد. البته خوب است بدانید که در خصوص شامپوهای ضد قارچ نیز توصیه ای اکید در هیچ منبع عملی درج نشده است بنابراین استفاده از آن در این دوران بلامانع است اما توصیه نمیشود.

شامپوی مناسب در دوران بارداری

یک شامپوی مناسب در دوران بارداری شامپویی است که بوی آن موجب آزار مادر باردار نشود، اگر شامپویی که در این دوران از آن استفاده میکنید بویی زننده داشت که برای شما غیر قابل تحمل بود میتوانید از انواع بدون بوی آن استفاده کنید.

مادران باردار در این دوران بسیار حساس هستند و نباید در معرض هرگونه ماده شیمیایی و پرخطری قرار بگیرند، گاهی موارد شیمیایی خطرناک نیستند اما بهتر است قرار گرفتن در معرض آنها طی دوران بارداری و شیردهی ممنوع اعلام شود تا این دوران با آرامش بیشتر و بدون هیچ مشکل احتمالی سپری گردد. بهترین گزینه در انتخاب شامپوی مناسب در دوران بارداری استفاده از شامپوها و ترکیبات ارگانیک است چرا که خیال شما را از هر نظر راحت خواهد کرد.

شامپوهای ضد شوره در بارداری

همانطور که مطلع هستید تعدادی از موارد شیمیایی میتوانند از طریق پوست جذب بدن شوند و وجود این مواد شیمیایی در تعدادی از شامپوها نیز به اثبات رسیده است پس در همه حال به ویژه در مواردی که از شامپوی ضد شوره استفاده میکنید باید مراقب عدم نفوذ ترکیبات شیمیایی به لایه های زیرین پوست خود باشید، چرا که جذب بیش از حد آن توسط بدن جنین را با مشکل روبرو میکند.

اگر از شامپوهای ضد شوره استفاده کنید پیش از استفاده حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

 

استفاده از شامپوهای نرم کننده در دوران بارداری

استفاده از شامپو های نرم کننده در دوران بارداری برای شما مشکلی را ایجاد نخواهد کرد اما باید دقت نمایید که از شامپو با فرمولاسیون ملایم استفاده نمایید . اگر برایتان مقدور است بهتر می باشد تا از شامپوهای گیاهی استفاده نمایید .

مشکلات احتمالی موها در دوران بارداری

در دوران بارداری یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید درهم ریختگی و آشفتگی موها است بطوریکه هیچ شامپویی قادر به از بین بردن چربی های موجود روی موها نخواهد بود. اگر با این مشکل روبرو شدید تعداد دفعات شستشوی مو توسط محصولات ارگانیک (یا هر شامپوی دیگری) را افزایش دهید و دیگر هرگز از روغن های تجویز شده برای مو استفاده نکنید. در این شرایط استفاده از نرم کننده ها نیز توصیه نمیشود مگر در مواردی خاص که میتوانید فقط سر موها را به آن آغشته کنید.

برعکس شرایط درج شده در بالا مواقعی ست که موی مادر باردار با مشکل خشکی شدید روبرو میشود، در این شرایط باید تعداد دفعات شستشوی مو توسط شامپو را کاهش داده و بیشتر از روغن های تجویز شده برای مو بهره بگیرید تا بتوانید میزان چربی مو را به حالت ایده آل برسانید. استفاده از نرم کننده در این شرایط نیز توصیه خواهد شد.

همچنین سعی کنید مواد مغذی لازم را به موهای خود برسانید تا مانع از ایجاد مشکل در آنها شوید. استفاده از سشوار پس از استحمام نیز توصیه نمیشود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 78 = 83

فهرست سایت
در حال بارگذاری