علائم بارداری دختر

امتیاز به مطلب
banner

چگونه می توان علائم بارداری دختر را تشخیص داد؟

دوران بارداری از شیرین ترین دوران برای هر خانومی است. در این دروان اقداماتی در جهت سلامت جنین صورت می گیرد که حتی در تعیین جنسیت جنین هم تاثیر دارد. علائم بارداری دختر یا پسر متفاوت است. در گذشته به دلیل عدم تکنولوژی و نبود امکانات، قابله ها از روی چهره مادران تشخیص می دانند که جنسیت نوزاد دختر است یا پسر. اما خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی تعیین جنیست و سلامت نوزاد به راحتی قابل تشخیص است.

نشانه هایی از علائم بارداری دختر چیست؟

  • تعیین جنسیت از ظاهر شکم مادر : زمانی که جنین به رشد کافی رسیده باشد مادر به راحتی می تواند وزن نوزاد و محل قرار گیری آن را تشخیص دهد. اگر فرزند در قسمت بالایی رحم باشد و نیز بیشتر وزن کودک در وسط شکم قرار داشته باشد، نشان دهنده آن است که شما دختر باردار هستید. در این مواقع شکم مادر به صورت گرد و به سمت بالا است.
  • دگرگونی در حالالت روحی و گوارشی مادر : خیلی از مادران معمولا دوران بارداری سختی دارند. دگرگونی در دستگاه گوارشی مادر از سخت ترین قسمت های بارداری است. تهوع بیش از اندازه در صبحگاه در تمام طول بارداری، که این تهوع با افزایش سطح هورمون و قند خون پایین همراه است. تغییر در دستگاه گوارشی و تغییرات هورمونی سبب بروز جوش و آکنه بر روی صورت می شود. با افزایش سطح هورمون در بدن صورت مادر جوش می زند که به علت بهم ریختگی در هورمون است. تغییر ضائقه و اخلاق مادر یکی از علائم بارداری دختر است. میل به شیرینی جات بجای مواد غذایی ترش و تند، همچنین میل به تحریک پذیری و افسردگی و خشم تغییراتی است که در دوران بارداری دختر به وجود می آید.
  • نوسانات قلب مادر : ضربان بالای قلب مادر می تواند نشان از دختر بودن جنین باشد. اگر ضربان قلب مادر بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه باشد، مادر یک دختر در رحم دارد.
  • تغییرات ظاهری مادر : شاید برایتان متعجب باشد، اما بهتر است بدانید که در دوران بارداری دختر سینه چپتان بزرگ تر از سینه راستتان می شود. افزایش اندازه سینه به صورت غیر طبیعی نیز یکی از نشانه های دختر بودن جنین است. همچنین پوست بدنتان نرم تر از سابق می شود. علاوه بر پوست، موهای مادر هم تحت تاثیر بارداری قرار می گیرد. در این شرایط موهای فرد نازک تر، خشک تر و بی حالت تر از قبل می شود.

اگر تمایل دارید در باره دوران بارداری اطلاعات بیشتری کسب نمایید . به مقالات مربوط به دوران بارداری مراجعه نمایید

علائم بارداری دختر

برای دختر شدن جنین باید چه کاری انجام داد؟

نشانه هایی که در بالا ذکر شد علائمی بودند که بعد از باردار شدن بروز می دهند و از این طریق می توانید جنسیت جنین را تعیین کنید. اما قبل از بارداری نیز می توانید اقداماتی انجام دهید تا در تعیین جنسیت جنین موثر باشید.

بالا بودن سن زوجین شانس اینکه اسپرم دختردار تخمک را بارور کند بیشتر است. خانوم هایی که ۳۵ سال سن دارند و همسر آن ها بالای ۴۰ سال سن دارند معمولا نسبت به سایر زوجین احتمال دختر دار شدن در آن ها بیشتر است. طی بررسی های انجام شده محققین به این نتیجه رسیده اند که بالا رفتن سن بر روی کیفیت اسپرم  تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل است که زوجینی که اقدام به بارداری می کنند شانس دختر دار شدن آن ها بیشتر است.

نکته جالبی که باید بدانید این است که شرایط آب و هوایی بر روی جنسیت جنین تاثیر گذار است. اگر در فصل سرما اقدام به بارداری کنید شانس دختر دار شدن شما بیشتر می شود. به دلیل اینکه در فصل زمستان اغلب عفونت ها به وجود می آید که موجب آسیب پذیر شدن اسپرم های پسر می شود. اگر دقت کرده باشید افرادی که در مناطق گرمسیری یا نزدیک به خط استوا زندگی می کنند احتمال پسر دار شدن آن ها زیاد است.


دیدگاه ها خاموش هستند

فهرست سایت
در حال بارگذاری