علائم بارداری پسر

امتیاز به مطلب
banner

چگونه قبل از سونوگرافی تشخیص دهیم که پسر باردار هستیم؟

به هنگام بارداری مهم ترین دغدغه ای که برای زوجین وجود داردسلامت فرزندانشان است. اما برخی از والدین نیز جنسیت جنین برایشان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بعد از سلامتی جنین جنسیت آن برایشان مهم است. در برخی از خانواده ها مشاهده کرده اید که عقیده دارند حتما فرزند اول آن ها باید پسر باشد، یا حتما یکی از فرزندان شان باید پسر باشد. به دلیل اینکه برخی ها عقیده دارند که با داشتن فرزند پسر نسل و نام خانوادگی آن ها حفظ می شود همچنین کمک حال خانواده پسر است. اما به هنگام بارداری، علائم بارداری پسر چیست؟ چگونه می توان بدون سونوگرافی تشخیص دهیم که جنین پسر است. در ادامه برخی از علائم بارداری پسر را به طور مختصر شرح می دهیم.

علائم بارداری پسر چیست؟

تشخیص از طریق بزرگی شکم مادر : در هفته های اول بارداری که جنین هنوز در نطفه است و وزن زیادی ندارد مادر هیچ تغییری در ظاهر و شکل شکم خود احساس نمی کند اما در دورانی که شکم مادر به خاطر وزن و جسه جنین به اندازه کافی برآمده شد، آنگاه می توان تشخیص داد که فرزند دختر است یا پسر. اگر شکم مادر بیضی شکل شد و بیشتر وزن جنین به سمت پهلو ها بود همچنین گردی شکم مادر به سمت پایین قرار داشت نشانه این است که جنین پسر است.

اگر تمایل دارید در باره دوران بارداری اطلاعات بیشتری کسب نمایید . به مقالات مربوط به دوران بارداری مراجعه نمایید

نداشتن تهوع : مادرانی که جنین آن ها پسر است در داوازده هفته اول بارداری تهوع و استفراغ زیادی ندارند. اما برخی  از مادران هم هستند که تهوع های شدید اول صبح دارند که به اصطلاح به آن زردآب می گویند. برخی از پزشکان معتقدند که تهوع و استفراغ بستگی به طبع بارداری مادر نیز دارد گاهی ممکن است جنین دختر باشد ولی تهوع و استفراغ نیز اصلا در مادر وجود نداشته باشد. پس این مورد در همه افراد یکسان نیست.علائم بارداری پسر

از علائم بارداری پسر تغییر در سایز سینه مادر است. زمانی که جنین پسر باشد سینه چپ مادر کوچک تر از سینه راست مادر است.

تغییر در ذائقه مادر : به طور کلی دوران بارداری تغییراتی در ظاهر و گوارش مادر به وجود می آورد در این دوران تغییر ذائقه مادر یک امر کاملا طبیعی است. مادرانی که فرزند آن ها پسر است بیشتر تمایل دارند تا مواد غذایی ترش و شور و پروتئینی میل کنند مثل گوشت و مرغ و پنیر.

تغییر ظاهر مادر : مادرانی که پسر باردار هستند در تمام طول بارداری خود سر انگشتان دست و پای آن ها همیشه یخ است. همچنین پوست بدن آن ها خشک می شود که نیاز به مرطوب کردن آن دارید. اما در عوض موهای سر مادر درخشان و خوش فرم می شود. ولی متاسفانه مو های زائد بدنتان در دوران بارداری پسر سریع تر از معمول رشد می کند. توجه داشته باشید که حتی بارداری در رنگ ادرار تاثیر می گذارد. اگر جنین پسر بود آنگاه رنگ ادرار مادر زرد روشن می شود. ممکن است در ماه های بعد از سه ماهگی بر روی پوست مادر لکه های قهوه ای به وجود بیاید شدت این لکه ها بستگی به نوع پوست و وراثت مادر نیز دارد.

تشخیص جنین از طریق ضربان قلب : از روی ضربان قلب نیز می توان فهمید که جنین پسر است یا دختر. اگر جنین پسر باشد ضربان قلب آن کم تر از ۱۴۰ ضربه در دقیقه است این درصورتی است که ضربان قلب دختر بیش از ۱۶۰ ضربه در دقیقه است.

مواردی که در بالا ذکر شد از علائم بارداری پسر است که به راحتی می توانید بدون انجام سونوگرافی متوجه آن شوید. در دوران باردای همانقدر که جنسیت جنین اهمیت دارد باید به سلامت آن نیز اهمیت زیادی دهید.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری