علت و درمان های ریزش موی زنان

امتیاز به مطلب
banner

ریزش موی زنان به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که باعث ایجاد نگرانی‌های شدید در آن‌ها می‌شود. روش‌های درمانی مختلفی برای جلوگیری از ریزش موی زنان وجود دارد.

 نگرانی‌های مربوط به ریزش موی زنان

ریزش برخی از تارهای مو به‌صورت روزانه امری کاملاً طبیعی می‌باشد که برای هر فردی این اتفاق خواهد افتاد؛ اما زمانی این موضوع حاد می‌شود که ریزش موها از مقدار معین آن (۵۰ تا ۱۰۰ تار) فراتر رفته و باعث کم‌پشت شدن برخی از مناطق سر شود. با افزایش ریزش مو نگرانی‌های افراد نیز شروع‌شده و اقدامات آن‌ها برای جلوگیری از این عارضه آغاز می‌شود. نکته مهم اینجاست که این افراد بدون هیچ توجه و دقتی به راه‌حلی که آن را برای برطرف کردن این عرضه انتخاب کرده‌اند در حال طی کردن مسیری خواهند بود که شاید جواب معکوس برای آن‌ها داشته باشد تا جواب مثبت.

 در رابطه با ریزش مو باید به این نکته اشاره‌کنیم که این عارضه تنها مختص آقایان نبوده و ریزش مو در زنان نیز امروزه از نگرانی‌های بانوان عزیز محسوب می‌شود. تصور کنید که موهای زیبا و خوش‌رنگ خود را به‌مرورزمان از دست بدهید و این امر مطمئناً در روحیه و ظاهر شما تأثیرات نامطلوبی خواهد گذاشت. برای جلوگیری از ریزش مو می‌بایست در ابتدا دلیل و علت آن را جویا شده و راه‌های درمانی برای برطرف کردن ریزش موی خود را پیش بگیرید.

ریزش موی زنان

علت ریزش موی زنان

همان‌طور که اشاره نمودیم خطر ریزش مو نه‌تنها آقایان بلکه بانوان را نیز تهدید می‌کند و در بسیاری از موارد خانم‌ها بیشتر از آقایان دچار صدمات روحی و جسمی به خاطر ریزش مو می‌شوند؛ اما دلایل ریزش موی زنان چیست و چرا در برخی از زنان این موارد شایع‌تر از دیگران می‌باشد؟ از مهم‌ترین این موارد می‌توان به بالا رفتن سن، تغییر هورمون آندروژن و همچنین ارثی بودن این عارضه اشاره کرد.

اما اگر بخواهیم به‌صورت دقیق‌تر در این رابطه صحبت کنیم می‌بایست به مواردی مانند یائسگی، انواع رژیم‌های سخت لاغری، انواع مختلف بیماری، عدم نگهداری مناسب از مو و همچنین وجود اضطراب و استرس را از مهم‌ترین عوامل در ریزش موی زنان بدانیم. هر یک از موارد گفته‌شده به‌تنهایی می‌تواند عامل تأثیرگذاری در ریزش موهای بانوان عزیز محسوب شود و در صورت تشخیص و کنترل این عوارض احتمال اینکه موهای آن‌ها به رشد و حالت طبیعی خود بازگردد وجود خواهد داشت. افراد می‌بایست در نحوه تغذیه، کنترل استرس و درمان بیماری‌های خود توجه بسیار نموده و مانع از ریزش زودهنگام موهای خود گردند.

ریزش موی زنان

علت ریزش موی زنان در دوران بارداری

یکی از دلایلی که افراد به سبب آن دچار ریزش موی شدید می‌شوند، قرار گرفتن در دوران بارداری می‌باشد. تحقیقات نشان داده است که اغلب ریزش موی زنان در دوران بارداری باعث ایجاد نگرانی‌های مختلف در آن‌ها می‌شود. البته بیشترین ریزش موی زنان در سه تا چهار ماه بعد از فارغ شدن می‌باشد. درواقع بیشتر زنان باردار بعد از زایمان فرزند خود دچار ریزش‌های غیرطبیعی می‌شوند و این عامل می‌تواند آن‌ها را تا حد بسیاری مضطرب نماید.

 اما نکته مهم اینجاست که این نوع ریزش کاملاً طبیعی بوده و دلیل آن کمبود ویتامین و املاح در دوران بارداری است. همچنین به دلیل عدم ریزش طبیعی موها در دوران بارداری این ریزش به بعد از زایمان موکول شده و مسلماً پس از چند ماه برطرف خواهد شد؛ بنابراین به بانوان عزیز باردار توصیه می‌کنیم که در زمان مواجه‌شدن با ریزش مو دچار استرس نشده و بدانند که بعد از مدتی رویش موهایشان به روند طبیعی رشد خود بازخواهد گشت.

ریزش موی زنان

درمان ریزش موی زنان

درمان‌های مختلفی برای ریزش موی زنان وجود دارند که در برخی موارد این نوع درمان‌ها نتایج مثبتی را نیز در پیش خواهند داشت. از مهم‌ترین درمان‌ها استفاده مدام از مواد مغذی و همچنین انواع ویتامین‌ها می‌باشد. مداومت به مصرف مواد حاوی امگا ۶ و ۳ به مدت سه ماه می‌تواند ریزش موها شما را کاهش و یا متوقف نماید. برای بهبود و کاهش ریزش مو استفاده از موادی که دارای آل ـ سیستئین و همچنین ویتامین‌های B می‌باشند نیز کارساز خواهد بود.

 اگر به‌صورت طبیعی ریزش موی زنان کاهش نیافت و روند افزایشی به خود دید توصیه می‌شود که به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایند و با توجه به تجویز این متخصصین به مصرف داروهای مکمل اقدام کنند. در برخی موارد این داروها نیز چاره‌ساز نبوده و استفاده از روش‌های جراحی مانند کاشت مو، لیزر تراپی و همچنین مزوتراپی به‌عنوان بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 + = 28

فهرست سایت
در حال بارگذاری