عمل هایپوتراپی چیست و چگونه صورت می گیرد

امتیاز به مطلب
banner

پوست را می توان یکی از ارکان مهم در زیبایی قلمداد کرد. بسیاری از افراد در نگهداری از پوست خود دقت می کنند و از جدید ترین متد های روز دنیا برای زیبایی و نگهداری از پوست خود استفاده می کنند. هایپوتراپی نیز یکی از روش های خوب برای نگهداری و زیبا سازی پوست می باشد. ما نیز در این متن قصد داریم به هایپوتراپی پوست و نکات مهم آن بپردازیم امیدواریم ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

هایپوتراپی

هایپوتراپی پوست

این روش را می توان یکی از نمونه های جالب دانست، این روش به این صورت است که امواج مافوق صوتی را به صورت خیلی متمرکز بر روی پوست قرار داده و باعث می شودکه پوست کشیده شود تا در نهایت سفت گردد. شما می توانید از این روش برای کشیدن اکثر نقاط پوست بدن به خصوص پوست گردن، صورت و شکم خود چنانچه دچار افتادگی و شل شدگی باشد، بهره ببرید.

از مزایای مهم این روش به غیر مستقیم بودن (جراحی) آن می توان اشاره کرد. هایپوتراپی چند صباحی است که در دنیا رواج پیدا کرده و با توجه به راحتی و بی ضرر بودن آن علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. در واقع در این روش با استفاده از امواج مافوق صوت مقدار زیادی کلاژن که یکی از عناصر مهم در پوست محسوب می شود، تولید می گردد و بر روی زیبایی پوست شما تاثیر می گذارد. این  روش در انواع پوست ها چه پوست های جوان چه پیر بسیار کارا می باشد.

هایپوتراپی

از هایپوتراپی در چه نقطه هایی می شود استفاده کرد؟

در متن فوق اشاره شد که هایپوتراپی در بسیاری از نقاط پوست بدن که دچار شل شدگی شده باشد مورد استفاده قرار می گیرد. حال می خواهیم به صورت دقیق این نقاط را بررسی کنیم.

شما می توانید از هایپوتراپی در افتادگی پوست در قسمت هایی مانند اطراف دهان، پوست گردن و یا افتادگی پلک ها استفاده کنید. همچنین با استفاده از هایپوتراپی می توان چین و چروکی های که بر روی پیشانی و یا زیر چشم می افتند را از بین برد و پوست را به کل صاف نمایید. از هایپوتراپی در درمان لکه های پوستی نیز می شود استفاده کرد. با این اوصاف می توان هایپوتراپی را یکی از بهترین درمان ها برای پوست دانست.

هایپوتراپی

چگونگی انجام هایپوتراپی

در ابتدا این عمل با استفاده از ژل اولتراساوند پوست را پوشش میدهد و بعد از آن امواج مافوق صوت را به زیر پوست انتقال می دهند. در برخی از بیماران این امواج قابل درک است اما در بعضی ها خیر؛ کسانی که این عمل را حس می کنند بیشتر در آن ناحیه یک گرما ی خاص را حس می کنند و در برخی موارد باید ناحیه تحت عمل خنک گردد. در بعضی از موارد ناحیه ای که مورد عمل قرار می گیرد باید بی حس شود؛ اما در کل این نوع از عمل، از عمل های سرپایی و بی درد محسوب می شود. زمان انجام عمل هایپوتراپی از ۳۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه متغیر است.

نکات مهم در هایپوتراپی

این عمل همانطور که گفته شد به دلیل سرپایی بودن نیاز به مراقبت خاصی ندارد و ریکاوری بعد از عمل انجام نمی شود. این عمل در اکثر اوقات با انجام یک جلسه کافی می باشد. همچنین این عمل نتایجش را در طول ۲ الی ۳ ماه نشان می دهد البته این بازه زمانی در بعضی از اوقات تا ۶ ماه نیز دیده شده است. از عوارض این عمل می توان به احساس خارش در ناحیه مورد نظر و کمی تورم و یا قرمزی اشاره نمود البته تمامی این موارد تا چند ساعت بیشتر طول نمی کشد.

عمل هایپوتراپی در مقایسه با روش های دیگر مانند عمل های مستقیم و جراحی پوست تاثیر کمتری دارد اما به دلیل نداشتن درد بسیار روش خوبی است. این روش با توجه به اینکه بی خطر بوده و همچنین نتایجی را که حاصل می کند مانا تر و طبیعی تر است یکی از روش های بسیار مهم می باشد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + = 10

فهرست سایت
در حال بارگذاری