قبل و بعد ارتودنسی

امتیاز به مطلب
banner

 

قبل و بعد از ارتودنسی به روشنی قابل تشخیص است. ارتودنسی یکی از روش های درمان ناهنجاری های دهانی است. سلامت دهان و دندان یکی از اصول زیبایی به شمار می آید. ارتودنسی یکی از روش‌ های زیبا سازی و صاف کردن دندان‌ ها است که در مرکز توجه قرار دارد. تابه ‌حال از ارتودنسی‌ با بریس ‌های فلزی استفاده می‌ شد. بریس‌ های فلزی براق به روی دندان بیشتر خود را نشان می ‌دهند. اما امروزه به یاری پیشرفت تکنولوژی روش های متنوعی باب شده که حتی در فاصله یک متری قابل مشاهده نیستند. رضایت از نتیجه ی ارتونسی شاید دغدغه ی همه ی بیماران باشد. اما باتوجه به عملکرد ارتودنسی در تغییر موقعیت دندان ها و حرکت ریشه ها به موقعیت اصلی خود باعث عدم بازگشت حالت دندان به قبل از ارتودنسی می شود. به این ترتیب بیمار از دندان های یک دست و ردیف بهره خواهد برد. از ارتودنسی جهت رفع و درمان نامرتبی و فاصله‌ی دندان ‌ها استفاده می ‌شود. گاهی به دلایل متعددی دندان ‌ها در محل مناسب خود قرار نمی گیرند. در این شرایط ارتودنسی بهترین روش برای مرتب کردن دندان به شمار می آید. در واقع باید دندان ‌ها به روش ارتودنسی منظم شوند سپس به روش های دیگری می توان به دندان ها رنگ و شکل یکدستی بخشید. بسیاری از بیماران از طول درمان ارتودنسی ناراضی هستند اما درحقیقت ارتودنسی به مدت ۱٫۵ تا ۲ سال طول می‌کشد و نتیجه ی آن مادام العمر است.

هزینه قبل و بعد از ارتودنسی

هزینه‌ی ارتودنسی دندان‌ها بستگی به میزان بهم‌ ریختگی دندان‌ ها، زمان و سایر خدماتی دارد که دندانپزشک برای دندان بیمار انجام می دهد. معمولا دندانپزشک قبل از انجام ارتودنسی جلسه ی مشاوره ای برای تخمین هزینه ی درمان با ارتودنسی برای بیمار برگزار می کند. ارتودنسی روش درمانی است که می توان از سنین کم بعد از رشد دندان های دائم شروع کرد. در واقع استفاده از ارتودنسی در سنین کم و در نوجوانی بیشتر جنبه ی درمانی دارد و هرچه سن شخص کمتر باشد هزینه ی ارتودنسی کمتر نیز خواهد بود. زیبایی دندان ها به اعتماد بنفس افراد بسیار کمک می‌ کند. داشتن دندان های نامرتب عواقب فراوانی اعم از سردرد، از بین رفتن لثه و استخوان و … به دنبال دارد. با انجام ارتودنسی همرنگ دندان در هر سنی دیگر دغدغه ی داشتن دندان های سالم و یک دست را رفع می می کند. هزینه ارتودنسی های مدرن دندان نسبت به فلزی بیشتر است. هزینه ‌ی این نوع ارتودنسی بسته به نوع نامنظمی و دیگر خدماتی که برای دندان انجام می‌شود متفاوت است.

تغییرات قبل و بعد از ارتودنسی

ارتودنسی روشی است که به راحتی می توان تفاوت را احساس کرد. تاثیری که ارتودنسی روی زیبایی می گذارد قابل تشخیص است. مهم ‌ترین تفاوتی که بین  روش‌ های ارتودنسی و سایر روش های درمان ناهنجاری دندانی وجود دارد هزینه ‌ی آن است که به طور کلی می‌ توان گفت هزینه‌ ارتودنسی بالاتر است. اما با توجه به اینکه ارتودنسی یک روش درمان دائمی است و نیازی نیست که دوباره انجام شود می‌ توان گفت هزینه‌ ی آن مقرون به صرفه تر است. زیرا پس از آن دندان ‌ها دیگر به حالت قبلی خود باز نمی‌گردند. اما در روش درمانی پرطرفداری چون لمینت، بعد از دوره درمان احتمالا دندان‌ ها به حالت و فرم قبلی خود برمی‌گردنند. با این وجود دندانپزشک متخصص نوع روش درمانی را مشخص می‌کند.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30 + = 31

فهرست سایت
در حال بارگذاری