لیفت صورت

امتیاز به مطلب
banner

لیفت صورت روشی است که برای درمان و از بین بردن چین و چروک، شل شدن و افتادگی پوست صورت کاربرد دارد. دستیابی به زیبایی و جوان ماندن دغدغه ای است که همیشه با آدمی همراه بوده است. چهره انسان با گذشت زمان جوانی خود را از دست می دهد و دچار برخی تغییرات چون شل شدن، افتادگی، چین و چروک و از دست دادن حجم می شود. پوست وقتی پیر می شود کلاژن خود را از دست می دهد، کلاژن از بافت پوست محافظت می کند. اما اکنون  چیزی انقلابی برپا کرده لیفت پوست است. انجام عمل لیفت صورت در هر سنی امکان پذیر است اما بهترین سن برای انجام عمل زیبایی لیفتینگ ۴۰ تا ۶۰ سالگی است.

لیفت صورت

چگونگی عمل لیفت صورت

با بالا رفتن سن، پوست صورت کم کم شروع به شل شدن، افتادگی و چین و چروک می کند و این فرایند پیری پوست را به دنبال دارد. عمل لینفتینگ با توجه به روش انتخابی امکان دارد به عمل جراحی نیاز داشته باشد یا که با روش های دیگری به صورت غیر تهاجمی چون لیزر و یا نخ انجام می گیرد. در واقع عمل لیفتینگ شامل مواردی چون لیفت صورت، لیپوماتیک شکم، جراحی افتادگی پلک و پیکر تراشی نیز می شود. با افزایش سن چربی ها زیاد می شوند و پوست شروع به افتادگی می کند. عمل جراحی لیفت صورت به این گونه است که چربی های اضافه برداشته می شود، عضلات صورت سفت می شود و با کشیدن پوست باعث جوانسازی می شود. عمل جراحی لیفت صورت تقریبا ۳ ساعت طول می کشد و از بی هوشی عمومی و یا موضعی استفاده می شود. برش هایی که در این جراحی انجام می گیرد در داخل خط مو قرار دارند و بخیه ها بعد از یک هفته برداشته می شوند. دوره نقاهت عمل جراحی طولانی تر از روش هایی چون لیزر است و بیمار می تواند بعد از سه هفته به برنامه ی ورزشی خود ادامه دهد.

عوامل پیری پوست

گاهی عواملی چون تابش مستقیم نور آفتاب، بالا رفتن سن و همچنین نیروی جاذبه باعث می شوند که ظاهر شخصی پیرتر از سن واقعی او نشان دهد. عمل لیفت صورت به راحتی می تواند چین و چروک را از بین ببرد و همچنین با جراحی زیبایی پلک نیز می توان چندین سال ظاهر خود را جوان تر نشان داد. در برخورد با افراد اولین چیزی که به نظر می آید صورت آن هاست. با توجه به پوست هر شخصی می توان سن او را تشخیص داد. اصولا برای این نوع درمان شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی و هایفوتراپی استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند و نگران شل‌شدن صورت و گردن هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

معایب لیفت پوست

به علت عوامل فردی هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی‌ آورند. نتایج عمل می‌ تواند چشمگیر یا غیر واضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل بیمار و اهدافی که او و جراح در نظر داشته‌ اند، دارد. برای رسیدن به تصویر نهایی چهره، حداقل چندین هفته زمان نیاز است، البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌ های بعدی ایجاد می‌ شود. نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 7

فهرست سایت
در حال بارگذاری