مراحل نصب لمینت دندان

امتیاز به مطلب
banner

مراحل نصب لمینت دندان چیست و چه مزایایی دارد ؟

داشتن دندان های زرد و بهم ریخته برای همه افراد خوشایند نیست و موجب کاهش اعتماد به نفس آنان می گردد. با گسترش چشم گیر تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی راهی برای زیبا سازی دندان ها به وجود آمده است. لمینت دندان یکی از روش هایی است که از طریق آن می توانید دندان های یک دست و مرتب داشته باشید. آگاهی از مراحل نصب لمینت دندان به شما کمک می کند تا با خیال راحت و اطمینان بیشتر اقدام به این کار کنید.

چه زمانی از لمینت دندان استفاده می شود ؟

حد الامکان سعی کنید با تجویز پزشک اقدام به لمینت دندان کنید. در مواردی که دندان های بیمار کوتاه باشد افراد تمایل دارند برای زیبایی بیشتر از لمینت برای بلند کردن دندان ها استفاده کنند. گاهی افراد ترجیح می دهند که بجای ارتودنسی از لمینت برای بر طرف کردن بد شکلی و بد رنگی دندان های خود استفاده کنند. رنگ و شکل دندان ها بیشترین تاثیر را در طرح لبخند افراد دارند. زیبایی طرح لبخند با داشتن دندان های ردیف و سفید بودن دندان ها امکان پذیر است. همچنین اگر بین دندان ها فاصله افتاده باشد یا بر حسب اتفاق دندانی دچار شکستگی یا ترک خوردگی باشد با لمینت می توان این مشکلات را از بین برد. به طور کلی لمینت به جهت زیبایی و سفافیت بیشتر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.مراحل نصب لمینت دندان

مراحل نصب لمینت دندان چیست ؟

مراحل نصب لمینت  دندان چند مرحله دارد که به اختصار توضیح می دهیم. ابتدا باید به متخصص مراجعه کنید تا دندان ها و لثه هایتان مورد بررسی قرار گیرند و تایید کنند که می توانید از لمینت دندان استفاده کنید. برای لمینت دندان باید شرایطی محیا شود. سلامت لثه ها یکی از شروط اصلی برای لمینت است. اگر فرد لثه های سالمی نداشته باشد و به انواع بیماری های لثه دجار شده باشد نمی تواند از این روش برای زیبایی دندان ها استفاده کند. زیرا شرایط اولیه برای درمان را ندارد.

تراشیدن مینای دندان

ابتدا دندانی که قرار است لمینت روی آن انجام شود یک لایه از مینای آن را می تراشند. میزان تراشیدن مینای دندان بستگی به نیاز بیمار و نحوه قرار گرفتن لمینت بر روی دندان است. گاهی موقعیت دندان ها به قدری بد است که باید لایه بیشتری را از مینای دندان تراشیده شود. به طور میانگین بین نیم میلی متر تا ۷ دهم میلی متر مینای دندان را می تراشند. این میزان به قدری کم است که نیاز به بی حسی نیست، اما اگر در شرایطی لازم بود که بیشتر از این مقدار مینای دندان تراشیده شود، آنگاه باید این کار با بی حسی موضعی انجام شود.

قالب گیری از دندان

مرحله دوم لمینت دندان قالب گیری از دندان های بیمار جهت ساخت روکش دندانی جدید است. متخصص دندانپزشک یک تکه از مواد قالب گیری نرم را بر روی دندان هایی که قرار است لمینت شود، قرار می دهد. قالب به طور کامل درون دهان قرار می گیرد و اطراف دندان را محکم و سفت می کند تا شکل دندان به خود بگیرد. قالب گرفته شده به لابراتوار فرستاده می شود تا لمینت ساخته شود.

استفاده از لمینت موقت

از زمانی که قالب گرفته شده با لابراتوار فرستاده می شود و تا زمانی که ساخته شود و به دندانپزشک تحویل داده شود، یک مدت زمان دو الی سه هفته ای طول می کشد. در این مدت زمان دندانپزشک از لمینت موقت برای دندان های بیمار استفاده می کند. زمانی که مینای دندان تراشیده می شود، افراد تمایلی به لبخند زدن ندارند و متخصص برای آنکه دندان های بیمار دچار حساسیت نشود، لمینت موقت را پیشنهاد می کند. البته اگر مشکلی با دندان هایتان ندارید می توانید از لمینت موقت استفاده نکنید. زیرا استفاده از آن ها هزینه جداگانه ای برای بیماران دارد.

نحوه نصب لمینت دندان

زمانی که ونیر یا لمینت دندان آماده شد، متخصص رنگ و شکل آن ها را دوباره بررسی می کند تا مطابق رنگ دندان های طبیعی بیمار باشد. ابتدا یک ژل اسید بر روی دندان های بیمار قرار داده می شود. این ژل اسیدی برخی از مواد معدنی درون دندان را از بین می برد و یکی سطح کاملا زبری به وجود می آورد. این سطح زبر با چشم قابل رویت نیست چرا که در سطح میکروسکوپی به وجود می آید. در مرحله بعد دندان ها را با یک ماده چسبناک قوی می پوشانند. این کار باعث می شود برای لمینت یک پایه قوی ساخته شود. سپس در پشت دندان ماده سیمانی را پخش می کند و پورسلاین ها را در جلوی دندان قرار می دهد.

در انتهای کار زمانی که پورسلاین ها توسط فشار در جای خود محکم قرار گرفت. مواد لمینت دندان به وسیله نور محکم کننده سخت می شوند. این نور باعث می شود تا لمینت در عرض چند دقیقه در جای خود تنظیم شود. مراحل نصب لمینت دندان به پایان رسید و بعد از اتمام کار از دندان هایی نو و مرتب بهره مند خواهید بود که به راحتی می توانید از آن ها به عنوان دندان های جدید خود استفاده کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33 − = 24

فهرست سایت
در حال بارگذاری