مراقبت های پوست

مراقبت های پوست 5.00/5 (100.00%) 1 vote
banner

مراقبت های پوست به هدف داشتن پوستی زیبا و جوان انجام می شود. داشتن پوستی زیبا قدم بزرگی در راه رسیدن به زیبایی است. برای مراقبت از پوست و جوان ماندن آن اولین قدم شناخت جنس پوست است. نحوه ی مراقبت از هر پوستی با دیگری متفاوت است. پوست های حساس با بسیاری از فراورده های آرایشی دچار خارش و سوزش می شوند. پوست های چرب بخاطر منفذهای بزرگی که دارند چربی بیشتری تولید می کنند و غالبا روغنی و چرب هستند و مواد آرایشی روی آن ها چندان دوام نمی آورد. پوست های خشک، زمخت و زبر هستند. پوست های معمولی نسبت به بقیه مقاوم تر بوده و معمولا صاف و یکدست هستند.

مراقبت از پوست

نقش پاک کننده در مراقبت های پوست

یکی از دغدغه ی غالب افراد در مراقبت های پوست، پاک کردن پوست است. پاک کننده هایی که برای پاک کردن پوست استفاده می شوند اگر درست استفاده شوند تاثیر مثبتی به روی زیبایی دارد. جهت پاک کردن پوست خشک باید از شوینده های ملایم استفاده کرد. شوینده های حاوی عطر و یا الکل برای دوست خشک مناسب نیست. پاکسازی پوست برای افرادی که پوست خشک دارند نتیجه بخش است. جهت مراقبت پوست خشک بهتر است از آب گرم استفاده شود. شستن صورت با آب داغ مناسب نیست. برای مراقبت از پوست معمولی بهتر است با آب گرم و شوینده ملایم استفاده شود. برای پاک کردن صورت بهتر است از حوله تمیز به کار رود. برای مراقبت های پوست حساس بهتر است از مواد شوینده ی حاوی آلوئه ورا، چای سبز و بابونه استفاد کرد. برای شستن صورت بهترین شوینده ها عاری از الکل و مواد عطری هستند همچنین عناصر کمتری در آن ها بکار رفته است. افرادی که از پوست چرب برخورداند بهتر است از صابون های فاقد چربی استفاده کنند. بعد از خشک کردن پوست بهتر است از محصولاتی که منفذ پوست را می بندند استفاده کنند.

نقش مرطوب کننده و ضد آفتاب در مراقبت های پوست

در مراقبت های پوست استفاده از مرطوب کننده بسیار اهمیت دارد. استفاده از مرطوب کننده مختص سن و سال خاصی نیست همه ی افراد با هر نوع جنس پوستی که دارند به مرطوب کننده نیاز دارند. افرادی که دارای پوست چرب هستند بهتر است از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنند. علاوه بر مرطوب کننده استفاده از ضد آفتاب برای همه ضروری است. برای صدمه زدن آفتاب به پوست یک ربع جلو آفتاب بودن، کافی است. ضد آفتابی مناسب است که دارای فاکتور حفاظتی SPF حداقل ۳۰ است. بهتر است در هر شرایط آب و هوایی هر ۲ ساعت یکبار ضد آفتاب را تمدید کرد.

باید و نباید مراقبت های پوست

در روش های مراقبت های پوست توصیه می شود که حتما باید به پوست استراحت داد. خواب کافی و نوشیدن روزی ۸ تا ۱۱ لیوان آب برای سلامت پوست لازم است. هرگز نباید با مواد آرایشی روی صورت به بستر خواب رفت. پاک نکردن مواد آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوست شده که به دنبال آن باعث ایجاد آکنه می شود. بهتر است قبل از شستن صورت مواد آرایشی را با شیر پاک کن یا لوسین مناسب پاک کرد. با پوست خود نباید خشن برخورد کرد. پوست را باید با پد نرم تمیز کرد.  برنزه کردن پوست تا حدود زیادی باعث آسی به پوست می شود. زیرا برنزه شدن در مقابل آفتاب به نوعی به معنای آسیب دیدن سلول های پوستی است. برای برنزه کردن بدون آسیب بهتر است از لوازم ارایشی برنزه کننده استفاده کرد. برای مراقبت از پوست به هیچ وجه از لوازم آرایشی مشترک استفاده نشود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 5 = 12

فهرست سایت
در حال بارگذاری