مکانیزم عمل مزوتراپی مو و فواید آن

امتیاز به مطلب
banner

 

ریزش مو یکی از معضلاتی است که در مردان و زنان دیده می شود. مزوتراپی مو می تواند یک روش درمانی برای جایگزینی این موهای از دست رفته باشد. در این روش میزان پروتئین، ویتامین و عوامل رشد در کسانی که دچار ریزش مو شده اند، تنظیم می شود. مزوتراپی تعادل هورمونی را در فرد برقرار می کند و بر اثر منفی که هورمون دی‌هیدرو تستوسترون می گذارد غلبه خواهد کرد و بدین ترتیب روشی سریع در درمان ریزش مو می تواند باشد.

مزوتراپی مو چیست؟

در مزوتراپی مو به داخل پوست بیمار داروها، عناصر غذایی و ویتامین ها تزریق می شود. این روش بدون درد است و داروها توسط یک سوزن کوچک در عمق یک میلی متری وارد می شوند. اگر پوست مانع ورود عوامل رشد می شد با این روش داروها وارد پوست سر شده و سبب تقویت مو می شوند. برای مزوتراپی چیزی حدود ۴۰ دقیقه زمان لازم است. ترکیبات داروی تزریقی برای هر فرد مخصوص است و با توجه به عملی که سبب ریزش موی فرد شده انتخاب می شود. این روش چون مستقیما وارد عمل می شود نتایج خوبی به دنبال دارد.

مزوتراپی مو

هدف از انجام مزوتراپی مو

کسانی که موهای سالمی دارند نیز می توانند از مزوتراپی مو برای پیشگیری از ریزش و مراقبت از موهایشان استفاده کنند. در این افراد فولیکول هایی که وارد چرخه رشد نشده بودند فعال می شوند و رشد موها افزایش می یابد. درخشندگی و انعطاف مو در این افراد زیاد می شود و ریزش موی آنها به تاخیر می افتد.

در افرادی هم که دچار ریزش مو شده اند و یا موهای آنها آسیب دیده است این روش برای بهبود ساختار مو، رفع سفیدی مو، فعال کردن فاز رشد موها، بالابردن ترشح چربی های طبیعی پوست سر و همینطور تقویت کردن ماهیچه های نگهدارنده مو استفاده می شود. حال اگر ریزش موی فرد به علت یک بیماری داخلی باشد از مزوتراپی مو برای متوقف کردن ریزش مو می توان استفاده کرد.

تعداد دوره های لازم برای مزوتراپی مو

ممکن است مشکل کم پشتی و یا ریزش موها در یک دوره مزوتراپی مو حل نشود و یا ممکن است عاملی که تغذیه فولیکول های مو را مختل می کند و جریان خونرسانی را به هم میزند در بدن باقی مانده باشد. در این صورت تقویت مو به طور مصنوعی و خونرسانی به آن را باید ادامه داد که معمولا یک تا دو بار در سال انجام این کار لازم است.

مکانیزم عمل مزوتراپی مو

استفاده از ترکیبات دارویی در مزوتراپی مو سبب می شود خونرسانی در پوست سر و فولیکول های مو تقویت شود و تغذیه فولیکول ها بهبود پیدا کند.

سلامتی و زیبایی موها بعد از تزریق داروها به دلیل اسیدآمینه، روی و ویتامین موجود در این داروهای تزریقی است.

این داروهای تزریقی با داشتن ویتامین بی، شوره سر را برطرف می کنند و سبب می شوند غدد چربی عملکرد بهتری داشته باشند و فولیکول های مو تقویت خواهند شد.

رنگدانه ملانین موجود در دارو باعث جلوگیری از ریزش مو می گردد و رنگ طبیعی مو را حفظ می کند.

ترکیبات دارو بر اساس نیاز و شرایط هر شخص فرق می کند و از داروهایی استفاده می شود که بیماری ایجاد شده در موی او رفع شود.

مزوتراپی مو

فواید مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو باعث شده طیف استفاده کنندگان از آن افزایش پیدا کند. مهمترین مزیت های این روش عبارتند از:

• ایمن و بی خطر بودن این روش.

• نداشتن عوارض جانبی مثل حساسیت های دارویی و آلرژی

• نیاز نداشتن به بی حسی و بیهوشی در این روش

• سریع بودن دوره بهبودی پس از عمل

• نداشتن درد و نارحتی در عمل

نتایج عمل مزوتراپی مو و خواص مزوتراپی مو

وقتی شخصی عمل مزوتراپی مو را انجام می دهد انتظاراتی از این عمل دارد که نتایج عمل مزوتراپی مو را ذکر می کنیم:

• تقویت رشد موها و در عین حال پرپشت شدن و حجیم شدن آنها

• متوقف شدن ریزش موی شدید و سریع آنها

• بازیابی موهای از دست رفته و تقویت آنها

• ورود فولیکول ها به فاز فعال در چرخه رشد با تحریک کردن آنها

مزوتراپی مو


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری