هزینه لمینت دندان چقدر است

امتیاز به مطلب
banner

هزینه لمینت دندان چگونه محاسبه می شود؟

توجه به ظاهر زیبا یکی از مسائل مهمی است که ذهن همه ی افراد را به خود مشغول کرده است. پوستی نرم و لطیف، تقارن چهره و طرح لبخند زیبا تاثیر مستقیمی در زیبایی ظاهری افراد دارد. در بعضی موارد ممکن است در اثر تصادف یا هر اتفاق ناگهانی دیگری دندان هایتان آسیب ببینند و در نتیجه موجب از دست رفتن آن ها شوند. لمینت دندان یکی از کار هایی است که در جهت زیبایی دندان ها صورت می گیرد. اگر تا به حال از لمینت دندان استفاده نکرده اید و نمی دانید که هزینه لمینت دندان چقدر است ، بهتر است مطلب زیر را به دقت بررسی کنید.هزینه لمینت دندان چقدر است

هزینه لمینت دندان چقدر است و بر اساس چه معیار هایی محاسبه می شود؟

برای لمینت دندان انواع مختلفی وجود دارد. لمینت سرامیکی یا کامپوزیت دندان که هر کدام با توجه به موقعیت دندان ها استفاده می شوند. در برآورد هزینه های لمینت دندان دستمزد پزشک و نوع مواد بکار رفته حرف اول را می زنند. همانطور که می دانید در گذشته برای کاشت دندان یا لمینت دندان باید به متخصص ارتودنسی مراجعه می کردید به دلیل پیچیدگی کار حتما باید متخصص ارتودنسی لمینت دندان را انجام می داد اما امروزه به دلیل وجود ابزار های مختلف برای انجام لمینت، کار راحت تر انجام می شود به همین خاطر یک دندانپزشک عمومی هم می تواند لمینت دندان را انجام دهد.

برای لمینت دندان بهتر است به ارتودنتیست مراجعه کرد یا دندانپزشک عمومی؟

هم ارتودنسی هم دندانپزشک عمومی هر دو توانایی انجام لمینت دندان را دارند. متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست به دلیل اینکه دارای مدرک بورد تخصصی هستند و مدت سه سال دوره تخصصی در زمینه ارتودنسی را گذارنده اند از این رو کار را تخصصی تر و اصولی تر انجام می دهند. دندانپزشک عمومی برحسب تجربه توانسته است این کار را انجام دهد همچنین به دلیل وجود ابزار های متنوع در لمینت دندان این کار راحت تر انجام می گیرد.

اگر می خواهید لمینت دندان هایتان به درستی و به صورت تخصصی انجام شود بهتر است به ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی مراجعه کنید اما این را هم باید در نظر داشته باشید که لمینت دندان توسط ارتودنسی با هزینه بالا تری صورت می گیرد. و در مقابل لمینت دندان توسط پزشک عمومی به مراتب کمر تر از دستمزد ارتودنسی است. در واقع ارتودنتیست هزینه تخصص خود را دریافت می کند.

تعرفه قیمت های لمینت دندان چقدر است؟

لمینت دندان به دو صورت کامپوزیت و سرامیکی وجود دارد. هر کدام از لمینت ها تعرفه متفاوتی دارند. تفاوت قیمت آن ها در سختی کار و نوع مواد استفاده شده آن هاست. همچنین به دلیل اینکه لمینت دندان برای هر دندان به صورت جداگانه ساخته می شود در نتیجه  قیمت بالاتری هم دارد. قیمت لمینت دندان از جنس کامپوزیت به طور مستقیم برای هر دندان از ۳۵۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان است. ولی در مقابل لمینت سرامیکی برای هر دندان از قیمت بالا تری برخوردار است. به طوریکه لمینت سرامیکی از ۷۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان برای هر دندان محاسبه می شود.

اگر هزینه های لمینت دندان برایتان اهمیت دارد، بهتر است لمینت دندان کامپوزیتی انجام دهید و همچنین پیش دندانپزشک عمومی بروید اما اگر هزینه های لمینت دندان برایتان اهمیت ندارد بهتر است از لمینت سرامیکی استفاده کنید که توسط ارتودنتیست صورت می گیرد. این برآورد هزینه های تنها میانگین کمترین مقدار هزینه است. اگر شما در کلینیک های تخصصی و لوکس با عالی ترین مواد لمینت دندان را انجام دهید امکان دارد تا سقف ۶ میلیون تومان برای هر دندان پرداخت کنید. پاسخ به این سوال که هزینه لمنیت دندان چقدر است تنها در نوع لمینت گنجانده نمی شود. بلکه عوامل مختلفی که ذکر کردیم تاثیر مستقیمی در براورد هزینه ها دارد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 − = 41

فهرست سایت
در حال بارگذاری