چاق شدن در یک هفته

امتیاز به مطلب
banner

چگونه می توان در عرض یک هفته چاق شد ؟

داشتن اندام زیبا یک نعمت بزرگ برای افراد مخصوصا خانوم ها است. زمانی که یک اندام مناسب داشته باشید، لباس هایی که به تن می کنید بسیار زیبا تر از آنچه که هستند بر تن شما نمایان می شوند. خیلی از افراد از لاغری مفرط رنج می برند و هر چه قدر هم تلاش می کنند به وزن ایده آل خود نمی رسند و همواره دنبال راه چاره ای برای چاق شدن و اضافه وزن هستند. برنامه های غذایی مختلفی را مشاهده می کنیم که راه چاق شدن در یک هفته را برای بانوان شرح می دهد.

البته فارغ از این نوع رژیم های غذایی باید ژنتیک را در نظر گرفت. اغل اوقات افراد به صورت ژنتیکی از متابولیسم بالایی برخوردار هستند به طوریکه هر چقدر هم وعده های غذایی خود را افزایش دهند باز به وزن ایده آل خود نمی رسند. اما در ادامه قصد داریم چگونه چاق شدن در یک هفته را برایتان شرح دهیم.

آیا چاق شدن در یک هفته امکان پذیر است ؟

آیا چاق شدن در یک هفته امکان پذیر است، این سوالی است که اکثر بانوان می پرسند و همواره تاکید دارند که چاق شدن آن ها لطمه ای به سلامتی شان وارد نشود. قطعا برنامه غذایی مفید است که در عین افزایش وزن موجب چاقی موضعی و به خطر افتادن سلامتی نشود. با داشتن یک برنامه غذایی درست بله می توان در عرض یک هفته اضافه وزن پیدا کرد. فقط باید توجه کنید که اصول تغذیه و رژیم غذایی را به خوبی رعایت کنید. همانطور که برای تهیه رژیم لاغری باید به متخصص تغذیه مراجعه کرد، برای افزایش وزن بدون عوارض نیز باید از یک متخصص تغذیه برنامه غذایی سالم و اصولی دریافت کرد.

افزایش اشتها برای چاق شدن در یک هفته 

اولین و موثر ترین اقدام برای چاق شدن در یک هفته افزایش اشتها است. برخی از افراد برای آنکه اشتهای خود را زیاد کنند به داروی های چاقی و مکمل ها روی می آورند. استفاده بیش از حد از قرص های چاقی یا مکمل های چاقی ممکن است به کبد و کلیه افراد آسیب بسیار جدی وارد شود که درمان آن با مشکل همراه باشد. پس سعی کنید تا جایی که می توانید از مصرف هر گونه مواد شیمیایی در جهت چاق شدن خود داری کنید. راه های ساده تری برای چاق شدن هست که هیچ آسیبی به بدن تان وارد نمی شود.

چگونه اشتها را افزایش دهیم ؟

خیلی از افراد می گویند که ما هیچ میلی به غذا خوردن نداریم و اگر کمی غذایمان را زیاد کنیم با معده درد روبرو می شویم و دیگر نمی توانیم غذای اضافه میل کنیم. این افراد باید سعی کنند اشتهایشان را افزایش دهند. برای افزایش اشتها بهترین کار این است که فعالیت فیزیکی یا ورزش کنید. بعد از یک فعالیت فیزیکی سخت یا ورزش کردن میل افراد برای خوردن مواد غذایی و خوراکی ها افزایش پیدا می کند. در این زمان بهترین موقع برای جذب مواد مقذی است.

خوردن انواع آب میوه ها، انواع معجون، انواع بستنی و نوشیدنی های حاوی شیر بهترین نوع خوراکی برای مصرف بعد از تمرین است که موجب افزایش اشتها و اضافه وزن می شود. خوردن پروتئین های فراوان بعد از تمرین به عضله سازی و افزایش وزن بسیار کمک می کند. متاسفانه برخی از افراد یک باور غلط دارند و تصور می کنند برای چاقی باید تنها یک گوشه بشینند و فقط زیاد غذا بخورند. اما نمی دانند که بی تحرک و افزایش غذا تنها باعث چاقی موضعی می شود و هیچ کمکی به افزایش وزن همراه با سلامتی و افزایش اشتها نمی کند. چاق شدن در یک هفته

به بهانه چاق شدن غذا های  فست فود نخورید !

باید نسبت به خوردن غذا های فست فوت بی اعتنا باشید. حتی برای چاق شدن و اضافه وزن سراغ غذا های پر چرب و فست فود نروید. روغن های مورد استفاده درون غذا های فست فوت باعث افزایش کلسترول و چربی بدن می شود که به شدت سلامت بدن را به خطر می اندازد. سعی کنید از غذا های پر کالری و پروتئین دار بیشتر استفاده کنید و به هنگام غذا درست کردن از روغن آفتاب گردان، روغن زیتون، روغن کنجد استفاده کنید زیرا نه تنها هیچ مشکلی برای سلامتی بدن ندارند بلکه طعم و بوی غذا را بهتر می کند.

کربوهیدات ها بهترین دسته از مواد غذایی هستند که بیشترین عامل بر روی اضافه وزن هستند.

تمامی مواد غذایی که سرشار از کربوهیدرات هستند گزینه مناسبی برای افزایش هستند. سیب زمینی یک منبع غنی از کربوهیدارت است که سریعا در عرض یک هفته اضافه وزن چشم گیری برای شما به وجود می آورد. اگر در یک هفته هر روز از فیله مرغ همراه با سیب زمینی، قارچ، هویچ، برنج کته و ماکارانی مصرف کنید شک نکنید که حداقل و دو کیلو به وزن تان اضافه می شود و به دلیل خوردن سیب زمینی صورتتان پر می شود. مصرف سیب زمینی برای افرادی که صورت آن ها لاغر است بهترین تغذیه برای پر کردن صورت است.

توجه داشته باشید که در این یک هفته باید وعده های غذایی تان را افزایش دهید. و از میان وعده ها غافل نشوید. برای مصرف میان وعده از میوه ها به خصوص موز استفاده کنید. با رعایت مواد غذایی مناسب و تحرک لازم می توانید در عرض یک هفته به اضافه وزن چند کیلویی دست پیدا کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 43 = 50

فهرست سایت
در حال بارگذاری