چند توصیه برای کاهش وزن

امتیاز به مطلب
banner

چند توصیه برای کاهش وزن اصولی و بدون عوارض برای عموم

اگر قصد کم کردن وزن تان را دارید سعی کنید اصول کاهش وزن را رعایت کنید. در هر کاری برای اینکه به درستی و بدون هیچ مشکلی انجام بگیرد باید قواعد و اصول آن را ابتدا شناخت و به درستی اجراش کرد. چند توصیه برای کاهش وزن به شما کمک می کند تا بدون هیچ نگرانی از اضافه وزن خود خلاص شوید. به یاد داشته باشید که دانستن این نکات کافی نیست بلکه برای گرفتن نتیجه صحیح باید آن ها را به دقت اجرا کرد.

چند توصیه برای کاهش وزن

اولین اصول در امر کاهش وزن، دریافت کالری کم تر فعالیت بیشتر. به زبان ساده تر باید میزان کالری دریافتی در یک روز کم تر از میزان کالری مصرفی شما باشد. کلید کاهش وزن تنها در همین یک جمله نهفته است. اگر بتوانید به درستی رعایت کنید خیلی زود نتیجه می گیرید. نسبت به دریافت کالری وسواس به خرج ندهید! همین که شمار کالری دریافتی و مصرفی تان را داشته باشید کفایت می کند. خوسبختانه در راستای شمارش کالری مواد غذایی، اپیلیکیشن ها مختلفی طراحی شده اند که راحت تر می توانید این روند را طی کنید.

عدم حذف مواد غذایی و خوردن منظم وعده های غذایی در ساعات مشخص روز کمک می کند تا از نفخ و معده درد جلوگیری شود. فراموش نکنید که وعده شام حتما باید ۳ ساعت قبل از خواب میل شود تا به آرامی غذا هضم شود. از زون کردن هر روز خود بپرهیزید، کاهش وزن روندی آرام است، اگر هر روز خودتان را وزن کنید تنها نا امیدی و استرس میگیرید. سعی کنید هر ماه یکبار یا حداقل هر دو هفته یکبار وزن کشی کنید.چندتوصیه برای کاهش وزن

چند توصیه برای کاهش وزن از  طریق رژیم غذایی

حال به سراغ چند توصیه برای کاهش وزن از طریق رژیم غذایی می رویم که بسیار اهمیت دارد. رژیم های غذایی زیادی در بین خانوم ها یا فضای مجازی دست به دست می شود، که بیشتر افراد نیز از آن ها استفاده می کنند. اما این غلط ترین کاری است که می توانید در مقابل بدنتان انجام دهید. یک رژیم غذایی مناسب آن است که توسط متخصص تغذیه تجویز گردد و بر اساس توانایی فرد و پس از بررسی میزان مواد مغذی در بدن وی تنظیم گردد. برای مثال یک رژیم غذایی برای فردی که دیابت دارد با یک فرد عادی کاملا متفاوت است.

تا جایی که می توانید از رژیم های سخت و کوتاه مدت دوری کنید زیرا آسیب زیادی به بدن وارد می کنند. یک رژیم غذایی خوب باید تمامی وعده های غذایی را داشته باشد ولی از میزان کالری آن کم شده باشد. تعادل در رژیم غذایی حرف اول را می زند. برنامه غذایی باید به گونه ایی تنظیم شود که تمامی مواد مغذی اعم از چربی ها، پروتئین ها، کربوهیدارت ها و ویتامین ها را در خود داشته باشد. عدم کمبود هر یک از این موارد در بدن سبب تحلیل در بافت های بدن می شود.چند توصیه برای کاهش وزن

نکات مهم پایایانی

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، تنها چند نکته مهم برای کاهش وزن بود. در تمامی روش های بالا باید خوردن آب و داشتن تحمل و شکیبایی را جدی بگیرید. ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است که برای انجام فعالیت اندام های درونی وجود آن الزامی است. کمبود آب بدن سبب خشکی پوست و خستگی می شود. زمانی که در دوران کاهش وزن به سر می برید آب خوردن در عمل سم زدایی، هضم غذا و احساس سیری کمک می کند که در نهایت موجب جلوگیری از دریافت کالری اضافه می شود. دست یابی به کاهش وزن اصولی معمولا سریع انجام نمی گیرد. اگر در بازه زمانی کوتاه کاهش وزن سریعی داشته باشید ممکن است به بدنتان آسیب وارد شود.

چگونه به آب خوردن عادت کنیم؟

خیلی از افراد تمایلی به خوردن آب ندارند اما بهتر است عادت به خوردن آب را در خود به وجود آورید. هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب بنوشید. ترجیحا به هنگام نوشیدن آب از اّب سرد دوری کنید، نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی اصلی یک لیوان آب بنوشید. هر زمان که احساس گرسنگی کردید ابتدا آب بنوشید. در برخی موارد با خوردن آب آحساس گرسنگی از بین می رود. آب بدون کالری است پس نگرانی درباره دریافت کالری اضافه نباشید.


دیدگاه به چند توصیه برای کاهش وزن

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 7

فهرست سایت
در حال بارگذاری