کاشت ابرو

امتیاز به مطلب
banner

ابرو یکی از نواحی حساس بدن است که ممکن است بر اثر بیماری و یا حادثه‌ای بخشی از موهای آن ریخته باشد. کاشت ابرو بااستفاده از موهای طبیعی یکی از روش‌های درمانی مؤثر در این گونه موارد است. اگر ابروهای پری داشته باشید مشکلی ندارید ولی ابروهایی که خیلی نازک هستند یا به خاطر بیماری بخشی از آن ریخته باشد می‌تواند موجب جلب توجه ناخواسته دیگران به سمت شما شود. عمل کاشت ابرو یکی از بهترین راه کارها برای درمان این نقص است. در این عمل موهایی از قسمت بالای پشت گوش فرد انتخاب شده و در قسمت‌های کم‌پشت ابرو کاشته می‌شود. عمل کاشت ابرو توسط پزشکان متخصص پوست و مو انجام شده و عمل زمان بری هم نیست و حدود چهار تا هفت ساعت زمان می‌برد.

کاشت ابرو

نحوه عمل زیبایی کاشت ابرو

برای کاشت ابرو از موهای سر و ناحیه بالایی گوش استفاده می‌شود. به این منظور شکافی کوچک در ناحیه سر ایجاد شده و قسمتی از پوست سر جدا می‌شود. این موهای برداشته شده در ابتدا به پیازهای مو تفکیک می‌شوند؛ و سپس با دقت در ناحیه کم‌پشت ابرو کاشته می‌شوند. برای حفظ حالت طبیعی در هر بار یک یا دو پیاز مو در ابرو کاشته می‌شود؛ و به این شکل موهایی که در ابرو کاشته شده در ادامه عمر فرد به رشد خود ادامه می‌دهند و همچنین لازم است که فرد هر یک ماه اقدام به تمیز کردن و مرتب کردن آن‌ها کند.

کاشت ابرو یک عمل ظریف و هنری دقیق است. باید یک شکاف میلی‌متری در ابرو ایجاد شود. سپس پیازها با استفاده از ابزارهای میکروسکوپی یک‌به‌یک در این شکاف نیم میلی‌متری با نظم و زاویه‌ای خاص قرار داده می‌شوند. این عمل معمولاً بین شش تا هشت ساعت زمان می‌برد. بیمار در ابتدا توسط مواد بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. پیوند در ابروی اول صورت می‌گیرد؛ و پس از آن با نظر بیمار اصلاحات مورد نظر اجرا شده و بعد از آن در صورت نیاز عمل بر روی ابروی دوم نیز اعمال می‌شود.

 عمل کاشت ابرو معمولاً در یک مرحله انجام می‌شود ولی در صورتی که بیمار خواستار پر شدن بیشتر ابرو باشد می‌توان برای بار دوم نیز اقدام به عمل نمود. معمولاً پس از کاشت ابرو موهای کاشته شده در یک دوره زمانی کوتاه مدت می‌ریزند و سپس به‌سرعت و در طول سه تا چهار ماه به رشد عادی خود برمی‌گردند. پس از گذشت شش ماه تقریباً نتایج نهایی در کاشت ابرو را می‌توانید مشاهده کنید؛ و اگر نه تا دوازده ماه زمان بگذرد نتایج پایانی کار به‌خوبی قابل مشاهده است. در برخی موارد بیمار خواستار پر کردن بیشتر ابرو است؛ که برای اجرای مرحله دوم کاشت ابرو معمولاً زمانی بین هشت تا دوازده ماه نیاز است؛ و پس از گذر این زمان عمل دوم انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو

عوارض و خطرات کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو جزو عمل‌هایی است که عوارض چندانی برای بیمار ندارد. تزریق ماده بی‌حسی موضعی به خاطر اینکه در نزدیکی چشم انجام می‌شود ممکن است مقداری دردآور باشد ولی پس از بی‌حسی، بیمار دیگر چیزی متوجه نمی‌شود. پس از عمل در چند روز اول زیر چشم‌ها کمی کبود به نظر می‌رسد که این کبودی جای نگرانی ندارد و به‌سرعت رفع می‌شود.

از دیگر عوارض معمول این عمل می‌شود به خارش پس از عمل اشاره کرد. ممکن است بیمار در ناحیه ابرو چند روزی احساس خارش داشته باشد که این موضوع نیز معمولاً گذرا است و خیلی سریع برطرف می‌شود. برای رفع موقتی خارش هم کرم‌ها و داروهای موضعی تجویز می‌شود که بسیار مؤثر هستند. ولی اگر بیش از چند روز ادامه‌دار شد بیمار باید این موضوع را با دکتر خود در میان بگذارد؛ زیرا امکان عفونت در ناحیه پیوندی وجود دارد. همچنین پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ممکن است دچار ریزش شود که این از مراحل درمان است و جای نگرانی نیست.

کاشت ابرو

هزینه و قیمت

برآورد هزینه کاشت ابرو معمولاً پس از مراجعه به پزشک مشخص می‌شود. عواملی هستند که بر روی این هزینه تأثیر می‌گذارند. مثل ناحیه‌ای که باید مورد عمل قرار بگیرد. ضخامت ابرو، تراکم ابرو، تعداد پیوندهای مورد نیاز و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز. این برآورد هزینه به‌طور معمول در جلسه اول مشاوره و با توجه به نظر پزشک و بر پایه ویژگی‌های مورد نظر شما تعیین خواهد شد. ولی در کل با توجه به اینکه عمل کاشت ابرو جزء عمل‌های زیبایی کم عوارض به‌حساب می‌آیند، ما این عمل زیبایی را به شما توصیه می‌کنیم.

کاشت ابرو


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 + = 24

فهرست سایت
در حال بارگذاری