کاشت موی مصنوعی

امتیاز به مطلب
banner

مو بعنوان یکی از مهم ترین ویژگی های زیبایی نقش پررنگی در جلوه دادن به ظاهر انسان دارد. کاشت موی  مصنوعی راه حل کارسازی برای افرادی است که دچار ریزش مو و یا طاسی شده اند. برای کاشت و یا ترمیم مو عمدتا از موی خود شخص استفاده می کنند. موهای قسمت پشت گردن به دلیل تراکم بالایی که دارد بعنوان بانک مو از آن استفاده می شود. اما در شرایطی که خود شخص فاقد مو برای کاشت باشد از موی مصنوعی استفاده می شود. هر نوع  موی بجز موی خود شخص وارد پوست سر بیمار شود موی مصنوعی تلقی می شود.

عوارض کاشت مو مصنوعی

افرادی که از بانک موی خوبی برخوردار نیستند باید از موی شخص دیگر و یا الیاف مصنوعی استفاده کنند. کاشت موی مصنوعی در برخی کشورها همچون آمریکا امکان پذیر نیست. زیرا در این روش کاشت از سوزن مخصوصی استفاده می شود که از طرف اداره غذا و دارو امریکا تاییده نشده. هرچند این عمل با خطرات زیادی همچون عفونت همراه است. در موارد بسیاری دیده شده که بعد از عمل کاشت موی مصنوعی بدن شخص موی مصنوعی را پس زده است و مو از بدن بیمار خارج شده است. گاهی عفونت به حدی شدید می شود که نمایان می گردد.

کاشت موی مصنوعی چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

تفاوت کاشت موی مصنوعی با کاشت موی طبیعی در این است که موی طبیعی مانند سایر موها رشد می کند اما موی مصنوعی رشد نمی کند. جنس موهای مصنوعی عمدتا از “مونواکریلیک”، “پلی ‌اکریلیک” و “پلی ‌استر” است.  تارهای موی مصنوعی را به وسیله ی ایمپلنتر روی سر کاشته می شود. کاشت موی مصنوعی باید توسط پزشک متخصص انجام شود. اگر توسط افراد غیر حرفه ای و بی تجربه صورت بگیرد عوارض خطرناک و عفونت های شدیدی به همراه خواهد داشت. قبل از هرگونه کاشت یا ترمیم مو بهتر است با پزشک معالج جلسه ای مشاوره داشت و با مزایا و معایب کار بیشتر آشنا شد.

نکات مهم بعد از کاشت موی مصنوعی

کاشت مو امکان دارد به صورت بیهوش و یا بی حسی موضعی انجام  شود. بعد از انجام عمل کاشت موی مصنوعی نیاز به رعایت یکسری نکات مهم است. پانسمانی که روی سر بیمار قرار می گیرد بعد از دو روز برداشته می شود. سردد و یا اندکی سوزش در ناحیه ی عمل طبیعی است و بعد از مدتی برطرف می شود. در صورت داشتن درد می توان از مسکن استفاده کرد. بعد از عمل کاشت بیمار ۵ تا ۱۰ روز باید موهای خود را مرطوب نگه دارد. تورم در قسمت پیشانی کزکز کردن و یا بی حسی قسمتی از سر بعد از عمل طبیعی است و بعد از چند روز اثری از آن باقی نمی ماند.

بهترین سن برای کاشت مو

طاسی سر در میان آقایان بیشتر به چشم می خورد. در میان افرادی که برای کاشت موی مصنوعی به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند تعداد آقایان بیشتر از خانم هاست. افرادی که دارای ریزش مو دارند قبل از هرگونه اقدامی برای کاشت بهتر است ابتدا علت ریزش را درمان کنند. زیرا اگر ریزش مو درمان نشود بعد از کاشت موهای کاشته شده نیز می ریزد. بهترین سن برای کاشت موی مصنوعی و یا طبیعی بالای ۳۰ سال است. افرادی که بانک موی خوبی ندارند بهترین روش ترمیم مو به روش HRT  است.  در این روش از لایه ای نامرئی که دارای موهای یک دست و یک رنگ است به روی پوست سر کار گذاشته می شود و دارای خط فرق و خط رویش کاملا طبیعی است و بسیار طبیعی جلوه می کند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 + = 32

فهرست سایت
در حال بارگذاری