کاشت مو به روش fut

امتیاز به مطلب
banner

 

کاشت مو به روش fut، یکی از روش های رایج در عرصه ی کاشت مو است. کاشت مو بعنوان یکی از راه های زیبایی در کلینیک های زیبایی با مراجعه ی زیادی روبروست. متدهای متنوعی برای کاشت مو وجود دارد با این وجود پزشک متخصص انتخاب می کند که بر اساس ویژگی های بیمار کدام روش مناسب است. مو بعنوان یکی از المان های زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ریزش مو و یا طاسی دلایل مختلفی چون افسردگی، تغییرات هورمونی، ژنتیک، زخم و سوختگی و … دارد. افرادی که قصد کاشت مو دارند قبل از اقدام به کاشت باید مشکل ریز مو را شناسایی و درمان کنند زیرا امکان دارد موی کاشته شده نیز بریزد. در میان درخواست کننده های کاشت مو آقایان بیشتر به چشم می آیند.

تاریخچه کاشت مو به روش fut

اولین بار در ۱۸۲۰ میلادی تئوری کاشت موی طبیعی بروی حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسید. پزشک ژاپنی برای اولین بار در سال ۱۹۵۹ کاشت مو را به روی انسان انجام داد. تکنیک کاشت مو به روش fut در ابتدا مینیگرافت نام داشت نوار پشت سر را به گرافت های ظریف قطعه قطعه می کردند که حدودا شامل حدود ۸ تار مو می شد. با تشخیص اینکه گرافت‌ های کوچک‌ تر نیز توانایی بقا دارند تکنیک میکروگرافت که شامل گرافت‌ هایی با یک تا سه تار مو است رواج پیدا کرد و  نتیجه به دست آمده از این روش‌ طبیعی ‌تر از استفاده از پلاک های بزرگ ۲۰ تایی بود ولی باز هم گرافت های کاشته شده ظاهر کاملاً طبیعی نداشتند پس محققان به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاسی سر شدند که منجربه ایجاد روش FUT شد.

روش کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut یکی از متدهای قدیمی به حساب می آید. در دنیای رو به رشد پزشکی کاشت مو نیز عقب نمانده و روش های متفاوتی نیز بوجود آمده. در کاشت مو به روش fut، نواری از قسمت پشت سر و یا بالای گردن که بانک مو به حساب می آید برش داد می شود و فولیکول های مو را استخراج کرده و سپس قسمت برش را بخیه زده و فولیکول های مو را در جلو سر کاشته می شود. در این روش کاشت مو شخص بیمار باید بسیار مراقب باشد زیرا دوره ی نقاهت طولانی دارد.

مزایا و معایب  کاشت مو به روش fut

هدف از کاشت مو رسیدن به زیبایی طبیعی است. تقبل هزینه و سختی های دوره ی درمان به دلیل داشتن طاهری زیبا است. بهترین روش برای کاشت مو روشی است که بعد از مدتی جای زخم و بخیه باقی نماند و موی رویش کرده طبیعی نشان دهد. علاوه بر نقاهت طولانی کاشت مو به روش fut عوارض دیگری نیز وجود دارد. به دلیل برداشت تمام بافت گالا در پشت سر بعد از چند مدت جای بخیه باقی می ماند و باعث اسکار نیز می شود. به دلیل جای بخیه موی شخص غیر طبیعی جلوه می کند. کاشت مو به روش fut دارای مزایای است که شاید در روش های دیگر کمتر به چشم بخورد. روش کاشت مو به روش fut در یک جلسه امکان پذیر است و موفقیت نتیجه در این روش بیشتر است. در اغلب اوقات شخص بیمار شاهد ریزش موهای کاشته شده و یا پس دادن پیوند می شود اما درصد اطمینان در این روش بسیار بیشتر است.

 

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 67 = 73

فهرست سایت
در حال بارگذاری