کاهش وزن با گیاهخواری

امتیاز به مطلب
banner

آیا گیاهخواری روش موثری برای کاهش وزن است؟

بزرگ ترین معضلی که بیشتر افراد گرفتار آن هستند چافی مفرط یا اضافه وزن است. برای لاغر شدن باید تحمل و اراده قوی داشته باشید. ورزش کردن و رژیم غذایی راهکار هایی برای لاغر شدند هستند. خیلی از افراد، کاهش وزن با گیاهخواری را در پیش می گیرند که بسیار تاثیر گذار است. اما باید بررسی کرد که این روند به بدن آسیب می رسد یا خیر.

مزایای کاهش وزن با گیاهخواری چیست؟

برای گیاهخوار شدن باید به شما تبریک گفت. داشتن اراده قوی برای پرهیز از خوردن گوشت و مرغ تحسین برانگیز است. در این پروسه قند خون به حالت نرمال برمیگردد. همچنین احساس خستگی و نا امیدی در فرد از بین می رود و با انرژی بیشتری نسبت به ادامه زندگی تان قدم بر می دارید. تا حالا دقت کرده اید که نوع غذا خوردن و میزان غذای مصرفی روزانه، فعالیت های روزمره و مسائل روحی و روانی در چگونگی زندگی افراد تاثیر مستقیم دارد.

افرادی که اضافه وزن دارند و پرخوری می کنند معمولا از نا امیدی بیشتری رنج می برند. همچنین نشاط در زندگی آن ها کمتر دیده می شود. مزیت مهمی که کاهش وزن با گیاهخواری در افراد به وجود می آورد احساس خوشایند و سرزندگی است. به همین دلیل کمیت غذایی که میخوریم مهم نیست کیفیت غذا مهم است. کاهش وزن با گیاهخواری

آیا کاهش وزن با گیاهخواری سبب دریافت پروتئین می شود؟

یک باور غلط در بین مردم است که فکر می کنند اگر کاهش وزن با گیاهخواری را در پیش بگیرند برخی از ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بدن مثل پروتئین ها جذب بدن نمی شود. عدم جذب پروتئین در بدن سبب تحلیل بافت عضلانی شده و عضلات فرد شل می شود . باید گفت که این باور غلط است. سبزیجات خام و میوه ها منبع غنی از فیبر ها هستند. اما این تمام ماجرا نیست، اگر یک ظرف بزرگ از سبزیجات میل کنید، علاوه بر دریافت بیشترین مقدار فیبر، میزان زیادی از مواد معدنی و ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، فیتوکمیکال های مختلف را همراه با کربوهیدارت های کمپلکس، پروتئین های و چربی های گیاهی مفید دریافت می کنید.

مواد معدنی مختلف و اسید های چرب و اسید آمینه های ضروری از طریق خوردن سبزیجات به بدن می رسد که سبب شده سموم و چربی اضافه بدن همراه با آب از بدن خارج شود.همچنین احساس سیری به شما دست می دهد که موجب کم خوری نیز می شود. هیچ گاه از داشتن رژیم گیاهخواری نترسید. تنها اراده قوی لازم است. برای رسیدن به اندام و وزن متعادل باید تحمل بالایی داشته باشید.کاهش وزن با گیاهخواری

چرا رژیم غذایی گیاهخواری باعث کاهش وزن می شود؟

در کاهش وزن با گیاهخواری وعده های غذایی باید شامل  میوه، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، دانه‌ها و مغزها باشد.  این مواد سرشار از فیبر بوده و موجب القای احساس سیری و کاهش اشتها موثر بوده است. درست است که رزیم غذایی گیاهخواری با سایر رژیم ها از نظر حجم غذایی برابر هستند اما کالری کمتری دارند. دریافت کالری کم تر سبب می شود تا احساس سیری بیشتری کنید تا در کاهش وزن موثر باشد.

محدودیت در خوردن بعضی از غذا ها در این روند موجب کاهش وزن می شود. بسیاری از مواد غذایی که میل می کنید فرآورده های جانوری هستند. کیک و شیرینی جات نیز دارای کالری بالایی هستند اما مواد مغذی کمتری دارند به همین دلیل به آن ها مواد غذایی با ارزش غذایی کم معروف اند.

رعایت اصول تغذیه گیاهخواری مهم ترین بخش کاهش وزن است.

اگر بدون هیچ اطلاعات و دانشی شروع به گیاهخواری کنید، نه تنها کاهش وزن پیدا نمی کنید بلکه دچار کمبود کلسیم، اسیدهای چرب امگا۳، ید، آهن و زینک می شوید. کمبود این مواد مغذی در بدن موجب آسیب به دستگاه عصبی، کم‌کاری تیروئید، کم‌خونی، شکستگی استخوان‌ها و افسردگی می شود. اصول رژیم گیاهخواری را باید به دقت رعایت کنید در غیر اینصورت با آسیب های جدی مواجه می شوید. حساب مواد مغذی دریافتی و میزان کالری تان را داشته باشید در صورت کمبود برخی از مواد مغذی باید از مکمل ها استفاده کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری