کاهش وزن در یک ماه

امتیاز به مطلب
banner

چگونه بیشترین کاهش وزن را در یک ماه داشته باشید ؟

راه کار های کاهش وزن در یک ماه تنها زمانی مفید و موثر است که افراد مجبور باشند در مدت یک ماه به وزن متناسبی برسند. افرادی که مجلس های رسمی دارند یا  بیماری های خاصی دارند که پزشک تجویز کرده است باید هرچه سریع تر وزن کم کنند، به کاهش وزن سریع رو می آورند. اما این روند چگونه صورت می گیرد؟ از چه طریقی می توان کاهش وزن سریعی در یک ماه داشت؟ در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهمی را در این زمینه شرح دهیم.

روش های کاهش وزن در یک ماه چیست؟

پرهیز غذایی و تمرینات سخت ورزشی دو روش مهم در کاهش وزن در یک ماه است. افراد بسیار چاق که اضافه وزن بالایی دارند نباید انتظار معجزه در یک ماه را داشته باشند. کاهش وزن خوبی به دست می آورند اما نباید انتظار داشته باشند که در این مدت کوتاه ده الی بیست کیلو وزن کم کنند. این کار عملا نشدنی است و آسیب جدی به اندام های داخلی بدن وارد می کند. اما آن دسته از افرادی که اضافه وزن پنج کیلویی دارند به راحتی می توانند در مدت یک ماه آن را از بین ببرند.

اما اگر بخواهید بیشتر از پنج کیلو کم کنید باید به یک رژیم غذایی سخت متوسل شوید و روزانه حداقل دو سانس ورزش کنید. این مطلب برای افراد بسیار چاق ممکن است راه حل مناسبی باشد تا به کاهش وزن بیشتر از پنج کیلو دست پیدا کنند. رو آوردن به کاهش وزن با گیاهخواری یک روش موثر است تا در مدت زمان محدود بتوانید وزن کم کنید. اما دقت کنید که گیاهخواری نیز اصول خود را دارد و باید به همه نکات مهم آن توجه کنید. در صورتی که به درستی رژیم گیاهخواری را انجام ندهید ممکن است دچار کمبود ویتامین، پروتئین و کربوهیدارت شوید. عدم کمبود مواد معدنی در بدن آسیب های خطرناکی را به دنبال دارد. در هر کاری باید اصول و قواعد آن را به درستی رعایت کرد تا نتیجه مطلوب و موثری با کمترین عوارض دریافت کرد.کاهش وزن در یک ماه

آیا کاهش وزن در یک ماه ثبات دارد؟

اگر به درستی و طبق اصول در این مدت  وزن کم کنید کاهش وزن شما ثابت باقی می ماند. اگر بعد از گذشت یک ماه وزنتان ثابت ماند و هیچ تغییری نکرد باید بدانید که اصول تغذیه ایی شما درست نیست و باید تغیری در روند کاهش وزنتان بدهید. در این حالت متخصصین تغذیه می گویند که بدن به علت اینکه مدت طولانی تحت فشار بوده است حال نسبت به کاهش وزن مقاومت نشان داده و دیگر اثرات لاغری در فرد دیده نمی شود. در این حالت می گویند بدن فرد استوپ کرده است و نیاز به ریکاوری دارد. دوره ریکاوری به این معنی نیست که چون شما کاهش وزن خوبی داشته اید می توانید هر چیزی که خواستید را بخورید و به دوران پر خوری خود باز گردید.

ابدا این طور نیست. اگر در مدتی که بدن شما در دوره ریکاوری قرار دارد پر خوری کنید قطعا وزن کاهش یافته شما باز می گردد. تمامی زحمات شما برای لاغری به هدر می رود. در این دوره باید تجدید نظری نسبت به رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود کنید. باید اجازه دهید تا بدن استراحت کند. تحت فشار قرار دادن بدن به صورت مداوم، باعث خستگی عضلات می شود. تعداد جلسات ورزشی تان را کم کنید و رژیم غذایی تان را عوض کنید حتی شده یک روز در هفته را از رژیم غذایی خود پیروی نکنید. این روش به بدن کمک می کند تا با قدرت بیشتری دوره بعدی رژیم را پشت سر بگذارد و همینطور باعث ثابت ماندن لاغری شما می شود.کاهش وزن در یک ماه

کدام ورزش ها در روند لاغری تاثیر دارند؟

ورزش های هوازی از بهترین ورزش هایی هستند که اگر به درستی انجام شوند، بیشترین تاثیر را در روند لاغری می گذارند. ورزش هایی مانند ایروبیک، زومبا، دوچرخه سواری، شنا، طناب زدن، پیاده روی بیشترین کالری سوزی را دارند. هیچ گاه از ورزش کردن نترسید. برخی از افراد برای این به باشگاه نمی روند که فکر می کنند توانایی انجام حرکات را ندارند و با به اشتباه زدن حرکات موجب آسیب رسیدن به عضلاتشان می شوند. اما فراموش نکنید که مربیان همواره حواسشان به شاگردان است. درصورت اشتباه زدن تذکرات لازم را می دهند. نگران توانایی هایتان هم نباشید قطعا در چندین جلسه اول انجام حرکات ورزشی مانند ایروبیک و زومبا برایتان سخت خواهد بود اما اعتماد به نفس داشته باشد و به هدف لاغری تان فکر کنید، آنگاه به سرعت و با کمی صبر می توانید حرکات را به درستی اجرا کنید.


دیدگاه به کاهش وزن در یک ماه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30 − = 23

فهرست سایت
در حال بارگذاری