کاهش وزن سریع با قرص

کاهش وزن سریع با قرص 4.00/5 (80.00%) 1 vote
banner

آیا کاهش وزن سریع با قرص تاثیری در چربی سوزی دارد؟

چرا قرص های لاغری؟ آیا واقعا با خوردن قرص های لاغری و چربی سوزی می توان بدون هیچ عوارضی وزن کم کرد؟ داشتن اندامی رو فرم با وزن ایده آل آرزوی هر کسی است. اما به چه قیمتی حاضرید به این شکل دربیایید؟ آیا اطمینان دارید که کاهش وزن سریع با قرص هیچ تاثیر منفی بر روی سیستم ایمنی بدن شما نمی گذارد؟ اکثر افرادی که از قرص های چربی سوزی استفاده می کنند، معمولا این سوالات را در ذهن دارند. گاهی به جواب می رسند و گاهی هم بی اهمیت از کنارشان رد می شوند. اما در ادامه به تاثیرات مثبت و منفی قرص های لاغری می پردازیم.

قرص های لاغری چگونه باعث چربی سوزی می شوند؟

ورزش کردن و رژیم لاغری برای افراد چاق موثر هستند. اما مصرف قرص در کاهش وزن موثر است. قرص های چربی سوز دارای کافئین و افدرین هستند که این دو ماده سبب افزایش کالری مصرفی و سوخت و ساز می شود. کافئین موجود موجب تولید گرما در بدن می شود و افدرین سبب افزایش اکسیژن رسانی به خون می شوند. همین دو ماده اصلی ترین عامل در چربی سوزی است. توجه کنید که این دارو در برخی از افراد پاسخ مثبت ندارد.

کاهش وزن سریع با قرص

کاهش وزن سریع با قرص برای چه کسانی تجویز می شود؟

متخصصین علوم تغذیه تنها زمانی که فرد دچار بیماری یا مشکل باشند قرص های لاغری را تجویز می کنند. تجویز قرص های لاغری با توجه به شرایط جسمانی فرد صورت می گیرد و فقط مختص یک نفر است به هیچ وجه نباید قرص هایی که متخصصین برای شما تجویز می کند را به دیگران پیشنهاد دهید. این دسته از قرص ها میزان سوخت و ساز بدن را افزایش ولی اشتها را کاهش می دهد.

هرگز بدون معاینه تخصصی پزشک اقدام به کاهش وزن سریع با قرص نکنید. ممکن است عوارض گوارشی مانند دل درد، نفخ و سوء هاضمه برایتان به وجود بیاید که موقتی است و با قطع دارو، عواض نیز برطرف می شود.

داروهای ممنوعه کدام است؟

برخی از داروهای لاغری را مشاهده می کنیم که به شدت در فضای مجازی و ماهواره تبلیغات می کنند. گول تبلیغات را نخورید! اکثر دارو های لاغری با عنوان کاهش وزن سریع با قرص تنها یک کلک و کاسبی بیش نیست. تمامی شرکت های سازنده این قرص ها فقط برای درآمد زایی دست به تبلیغات فرآوانی می زنند و هیچ تاثیر مثبتی ندارند. در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که مصرف آن ها سبب بروز انواع بیماری ها نیز شده اند.

قرص سیبوترامین معروف به قرص ممنوعه است. از نام های دیگر این دارو ریداکیتل و مریداکتیل است که در بازار به فروش می رسد. نحوه عملکرد این گروه همانند دارو های لاغری دیگر کاهش اشتها است. متاسفانه علاوه بر فروش بالای این دارو مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی را افزایش می دهد. همچنین موجب اختلالات خلقی می شود. در برخی از این دارو ها حاوی مواد مخدر هستند که فرد را دچار اعتیاد به مصرف این دارو ها می کند.کاهش وزن سریع با قرص

انواع قرص لاغری

قرص دارچین، قرص چربی سوز ونوستات، قرص چربی سوز ال کارنیتین، قرص ادیوس، تمامی این قرص ها از انواع مختلف قرص های لاغری و چربی سوزی هستند. زمانی که این دارو ها را مصرف می کنید باید به یاد داشته باشید که عوارض هم دارند و هیچ یک از آن ها بدون عوارض نیستند. حالت تهوع، سردرد دو مورد از عوارضی است که در بین تمامی قرص های چربی سوزی وجود دارد.

در بین قرص های لاغری نامبرده شده قرص چربی سوزی دارچین را به عنوان قرص خانگی می شناسند. زیرا عوارض جانبی نسبت به مصرف این دارو ذکر نشده است.  فقط با برخی از دارو ها مانند آنتی‌بیوتیک، دیابت، رقیق‌کننده خون، داروهای قلبی تداخل دارد. اگر از این دسته دارو ها استفاده می کنید نباید هیچگاه برای کاهش وزن سریع با قرص از قرص دارچین استفاده کنید.

آیا واقعا قرص لاغری وجود دارد؟

حدود ۴ دهه است که قرص های لاغری به بازار آمده است. طبق تحقیقات انجام شده محققین به این نتیجه رسیده اند که قرص های لاغری هیچ تاثیر دائمی بر روی بدن ندارند، بلکه به دلیل عوارض جانبی که دارند مصرف آن ها ممنوع شده است.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری