گیاهان دارویی موثر برای رشد موی سر

گیاهان دارویی موثر برای رشد موی سر 4.00/5 (80.00%) 2 votes
banner

برای بهبود روند رشد موی سر راه های بسیاری وجود دارد اما استفاده از گیاهان دارویی بهترین راه موجود در این زمینه است که اثرات آن ماندگار خواهد بود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با راه های جلوگیری از ریزش موی سر و بهبود روند رشد آن آشنا شوید.

رشد موی سر

گیاهان دارویی موثر برای رشد موی سر

بهترین داروی ضد ریزش مو داروهای طبیعی هستند که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. گیاهان موثر بر رشد موی سر عبارتند از آلوئه ورا، حنا، تخم مرغ، ریشه گیاه بابا آدم، شنبلیله، کالاندولا، دانه کتان، ریشه زنجبیل، آمله یا همان انگور هندی و ریحان. استفاده از گیاهان دارویی اثراتی مستمر به دنبال خواهد داشت. درست است که در نیمی از مواقع مشکل عدم رشد موی سر و ریزش آن ارثی است اما دلایل زیادی وجود دارد که این مشکل را تمدید یا ایجاد میکند. هرگز به تبلیغات محصولات تجاری در خصوص رفع ریزش موی سر توجه نکنید و ذهن خود را بر استفاده از داروهای گیاهی مناسب معطوف سازید.

رشد موی سر

آلوئه ورا و تاثیر آن بر رشد موی سر

آلوئه ورا یک داروی مناسب برای رشد موی سر است. استفاده از آلوئه ورا موجب حل شدن پوست های مرده موجود در سر میشود. سالیسیلیک اسید ماده ای ست که در آلوئه ورا یافت میشود، این ماده یک ترکیب ضد التهابی و ضد باکتریایی قوی است که امروزه مورد توجه بسیاری از فعالان عرصه پوست و مو قرار گرفته است. ژل برگرفته از این گیاه مانند کراتین عمل میکند، همانطور که میدانید کراتین نوعی پروتئین است که پوست و مو از آن ساخته شده است. بنابر مطالب ذکر شده استفاده از این گیاه روند رشد موی سر را بهبود میبخشد و احتمال ریزش آن را نیز از بین میبرد.

تخم مرغ و رشد موی سر

ترکیبی با استفاده از دو زرده تخم مرغ و کمی روغن کرچک تهیه کنید و آن را به مدت نیم ساعت روی سر خود بگذارید و ترجیحا ماساژ دهید. پس از شستن روی سر خود احساس سبکی خواهید کرد و شرایط لازم برای تحرک رشد موی سر مهیا خواهد شد.

انگور هندی و اثر آن بر رشد موی سر

کلاژن سبب تقویت مو و افزایش روند رشد آن خواهد شد، آمله یا انگور هندی حاوی ویتامین c است که مصرف آن موجب افزایش سطح کلاژن در بدن خواهد شد. طریقه استفاده از این گیاه به این شکل است که باید پودر بدست آمده از آن را با کمی روغن مثلا روغن نارگیل ترکیب کنید و محلول بدست آمده را روی سر ماساژ دهید. استفاده از این گیاه روند سفیدی مو را نیز با تاخیر مواجه خواهد کرد.

دانه کتان و رشد موی سر

استفاده از دانه کتان سبب از بین رفتن پوست مرده موجود روی سطح سر میشود، این عملکرد توسط اسید های چرب و آنتی اکسیدان هایی است که در این دانه یافت میشود. برای بهره گیری از خواص این دانه آن را در آب بجوشانید تا محلول ژل مانندی به دست آید پس از طی شدن این مراحل میتوانید ترکیب بدست آمده را روی سطح سر بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. این عمل موجب تسریع روند رشد موی سر میشود.

ریشه گیاه بابا آدم

این گیاه خاصیت ضد التهابی دارد، ترکیب آن با گیاه رزماری برای تسریع روند رشد موی سر بسیار مفید است. گیاه بابا آدم حاوی اسیدهای چرب است و میتوان آن را به تنهایی نیز مورد استفاده قرار داد. استفاده از این گیاه سبب تقویت موها خواهد شد.

شنبلیله و خاصیت ضد ریزش مو

یکی از عواملی که سبب رشد مو میشود جریان مناسب خون در سطح سر است، این گیاه میتواند این شرایط را فراهم سازد و با تقویت موها روند ریزش را با اختلال مواجه کند. طرز استفاده از این گیاه به این صورت است که دانه های آن را از شب قبل در آب قرار دهید تا خیس بخورد، سپس خمیر بدست آمده را روی سطح سر بمالید، بگذارید حدود نیم ساعت خمیر ذکر شده روی سر بماند تا اثرات آن قابل توجه باشد.

رشد موی سر


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 3

فهرست سایت
در حال بارگذاری