۱۱ ورزش برتر موثر برای کاهش وزن

امتیاز به مطلب
banner

روش‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد اما بیشتر این روش‌ها اثر ماندگار و اصولی ندارند، ممکن است شما برای کاهش وزن خود رژیم غذایی گرفته‌اید اما به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده‌اید. بعد از چند هفته متوجه می‌شوید که وزن شما ثابت مانده است و هیچ تغییری صورت نمی‌گیرد. این اتفاق به خاطر این است که بدن شما به مصرف غذاهای کم کالری عادت کرده است. برای حل این مشکل علاوه بر رژیم غذایی باید ورزش کردن را هم به روند کاهش وزن خود اضافه نمایید. وزش کردن علاوه بر کاهش وزن اثرات سوء پوکی استخوان و یائسگی را به میزان چشم گیری کاهش می‌دهد. اگر به دنبال سریع‌ترین و بی خطرترین روش‌ها برای سوزاندن چربی بدنتان هستید، ما برای شما ۱۱ ورزش برتر که به کاهش وزن شما کمک می‌کند آماده کرده‌ایم.

پله ایروبیک و کاهش وزن

شاید تصور اینکه پله ایروبیک می‌تواند به آسانی میزان قابل توجهی کالری بسوزاند احمقانه به نظر بیاید. اما در حقیقت اجرای پله ایروبیک به مدت یک ساعت می‌تواند ۸۰۰ کالری از بدن شما را به راحتی بسوزاند. این ورزش بزرگ‌ترین عضلات بدن شما را درگیر می‌کند، برای همین انرژی بیشتری از شما می‌گیرد.

دویدن در سربالایی

یکی از ورزش‌های اصلی و تکنیکی بازیکن‌های حرفه‌ای، دویدن در سربالایی‌ها می‌باشد. اگر شما هم می‌خواهید مانند بازیکنان حرفه‌ای به راحتی کاهش وزن را تجربه نمایید. روزانه به مدت نیم ساعت از یک شیب سربالایی به سرعت بالا بروید و به آرامی پایین بیایید تا انرژی را دوباره به دست بیاورید. با این روش می‌توانید ۵۰۰ روزانه کالری بسوزانید.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری هم یک تفریح لذت بخش است، هم یک ورزش مؤثر برای کاهش وزن شما به حساب می‌آید. اگر موزون، سریع و به سختی پدال بزنید می‌توانید چربی‌های بیشتری را بسوزانید. اغلب مردم بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در ساعت را می‌توانند به راحتی بسوزانند.

کاهش وزن

 تمرینات قدرتی

در بدنسازی تمرینات قدرتی بیشتر از ۱۰۰۰ کالری در ساعت چربی‌های شما را می‌سوزاند. هنگامی که شما این تمرینات قدرتی را انجام می‌دهید، ضربان قلبتان بالای ۱۲۵ پالس در دقیقه می‌رود.

 بوکس

بوکس یک ورزش سنگین و قدرتمند است، تمرین بوکس در یک ساعت حداقل ۸۰۰ کالری می‌سوزاند. بوکس در بیشتر مواقع تمام عضلات شما را درگیر خودش می‌کند. عضلات کول، سینه و پشت، سرشانه، شکمی، جلو بازو، پشت بازو همگی این عضلات در عین واحد درگیر می‌شوند و شما به طرز چشمگیری شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

 شنا

شاید باورتان نشود اما شنا کردن یکی از ورزش‌های کالری سوز بسیار مؤثر است. اگر به آرامی و به طور مداوم شنا کنید، می‌توانید تا ۸۰۰ کالری چربی بسوزانید. اگر می‌خواهید از طریق شنا وزن خود را کاهش بدهید، باید از حرکات تکرار شونده به طور مداوم استفاده نمایید.

کاهش وزن

قایقرانی

چه در قایق واقعی و یا توسط دستگاه‌های بدنسازی که مخصوص پارو زنی هستند بتوانید هر روز پارو بزنید، در یک ساعت ۶۰۰ کالری میسوزانید. قایقرانی و حرکات پارو زدن برای شما عضلات پشت پا و بازوهای خوبی را به ارمغان می‌آورد و به سرعت هم کاهش وزن را می‌توانید تجربه نمایید.

راکت بال

راکت بال یک ورزش بسیار مفرح و شادی بخش است ولی در عین حال سخت هم می‌باشد. هرچه با سرعت بالاتری بازی نمایید می‌توانید کالری بیشتری را بسوزانید. در یک ساعت حداقل به میزان ۸۰۰ کالری می‌توانید چربی بسوزانید.

 رقص

اگر شما جز کسانی هستید که ورزش کردن برای شما خسته کننده است، می‌توانید برای کاهش وزن خود از رقصیدن بهره ببرید. با یک ساعت رقصیدن می‌توانید حداقل ۸۰۰ کالری بسوزانید. رقص لاتین، هیپ هاپ و رقص عربی از رقص‌های کالری سوز بسیار مؤثر به حساب می‌آید.

هنرهای رزمی

هنرهای رزمی ذاتاً جنب جوش بسیاری دارند. در یک ساعت می‌توانید ۸۰۰ کالری چربی سوزی انجام دهید. آگه عاشق هنرهای رزمی باشید به طور هیجان انگیزی چربی‌های بدن شما می‌سوزد.

کاهش وزن

طناب زدن

طناب زدن یک راه بسیار مؤثر برای سوزاندن چربی‌ها می‌باشد. طبق تحقیقات موسسه ملی سلامت آمریکا هر ساعت طناب زدن حدود ۵۷۰ کالری انرژی می‌سوزد. در طناب زدن بیشتر عضلات بدن درگیر می‌شوند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 + = 63

فهرست سایت
در حال بارگذاری