مزایای ترمیم دندان با روش ارتودنسی دیمون

امتیاز به مطلب
banner

برخی افراد بر اثر عوامل گوناگون دچار نامرتبی دندان می شوند و هنگام صحبت کردن یا لبخند زدن از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. اینگونه افراد می توانند با استفاده از ارتودنسی دیمون دندان های خود را مرتب کنند و لبخندی زیبا داشته باشند. شاید با شنیدن ارتودنسی تصوری از سیم های زشت و آزاردهنده در دهان خود به ذهنتان خطور کند اما امروزه با ارتودنسی دیمون کمی این مسئلهٔ آزار دهنده کنار گذاشته شده است.

ارتودنسی دیمون چه نوع ارتودنسی می باشد؟ 

در ارتودنسی دیمون از براکت هایی استفاده می شود که اغلب ویژگی باز و بسته شدن دارند. یکی از مزایایی که براکت های ارتودنسی در روش دیمون دارند این است که برعکس براکت های سنتی دیگر نیازی به سفت کردن مجدد و تنظیم دوبارهٔ آن ها ندارد؛ بلکه آن براکت ها به صورت یک مکانیزم کشویی عمل می کنند و همانطور که دندان ها در حال تغییر هستند آن ها نیز به طور طبیعی و معمولی همسو با دندان ها حرکت می کنند. براکت های این ارتودنسی از سیم های حافظه ای درست شده است و در نتیجه فشار کمتری به دندان ها وارد می کند، بدین جهت بیمار خیلی کم درد را احساس می کند.

ارتودنسی دیمون

آیا می دانید روش ارتودنسی دیمون چه مزایایی در پی دارد؟

  1. ظاهر زیبای آن به دلیل شفاف بودن براکت ها
  2. طول درمان کوتاه ارتودنسی دیمون نسبت به ارتودنسی سنتی معمولاً بین ۲ تا ۷ ماه زودتر است.
  3. کمترین نیاز به تنظیم مجدد براکت های ارتودنسی
  4.  کمتر آسیب زدن به ریشه های دندان و ایجاد اصطکاک
  5.  مناسب برای افرادی که از شهرهای دور برای این نوع ارتودنسی دندان مراجعه می کنن.
  6.  بدون نیاز به جراحی یا کشیدن دندان

اما در نهایت بهترین مزایایی که ارتودنسی به روش دیمون دارد این است که ترمیم دندان ها را تا حد مؤثرتری انجام می دهد؛ به طوری که بازگشت به حالت قبل خیلی کمتر در آن دیده می شود. همچنین می توان گفت یکی دیگر از مزایای این نوع ارتودنسی مدرن، آسان بودن عمل تمیز کردن دندان ها و رعایت بهتر بهداشت دهانی است.

ارتودنسی دندان با روش دیمون چه عواقبی را به دنبال دارد؟

ارتودنسی به روش دیمون به گونه ای است که باز هم سیم های فلزی در آن به کار می رود ولی زمانی که شما براکت های شفاف را انتخاب کنید می توانید تا حدودی از نمایان شدن آن ها جلوگیری کنید. یکی دیگر از معایبی که ارتودنسی دیمون به همراه دارد این می باشد که افراد طی چند روز اول نصب براکت ها کمی اذیت خواهد شد اما به سرعت به این امر عادت می کنند. البته این امر نیز حائز اهمیت است که باید براکت های ارتودنسی دیمون را یک متخصص ارتودنسی دیمون مجرب نصب کند.

ارتودنسی دیمون

سیستم ارتودنسی دیمون و هزینه های آن

ارتودنسی دیمون یکی از شیوه هایی است که برای اصلاح دندان ها به کار برده می شود. در ارتودنسی دیمون اتصال براکت ها به سیم نیازی به کش ندارد و معمولاً سیم هایی که در این نوع ارتودنسی به کار می رود از جنس تیتانیوم، مس و نیکل می باشند و چون قوس این سیم ها نسبت به قوس دندان ها بزرگتر است؛ علاوه بر اینکه درد کمتری در فرد بیمار احساس می شود، جایی برای اصلاح دندان ها و بزرگتر شدن قوس دندان ها نیز فراهم می کند.

اما مسئله ای که شاید بتواند شما را از انجام ارتودنسی دیمون بازدارد همان مسئلهٔ هزینه ارتودنسی دیمون است. هزینهٔ این نوع ارتودنسی به نوبهٔ خود بالاست و دلیل آن هم به کار بردن براکت و سیم های این ارتودنسی است. هرچه بیمار در براکت ها و سیم های ارتودنسی دیمون تنوع به خرج دهد هزینهٔ آن بالاتر می رود. عواملی که می تواند در هزینهٔ این نوع ارتودنسی اثر گذار باشد، شرایط فرد و مدت زمان طول درمان است، البته خوشبختانه می توان با استفاده از بیمه های تکمیلی و یا شرایط پرداخت قسطی از این روش مدرن برای ترمیم دندان ها استفاده کرد.

ارتودنسی دیمون


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

96 − 89 =

فهرست سایت
در حال بارگذاری