مجله اینترنتی الهام مگ

همه پست ها در: ایمپلنت دندان

رسیدگی به زیبایی ظاهری یک دغدغه مهم برای همه افراد است. هر گونه نا مرتبی و نا منظمی در دندان ها باعث می شود تا چهره و طرح لبخند نا زیبایی در فرد به وجود بیاید. داشتن دندان هایی سالم و مرتب یکی از فاکتور های مهم در زیبایی چهره است. ارتودنسی، لمینت دندان و ایمپلنت دندان از جمله راه کار های اساسی هستند که در جهت بهبود وضعیت دندان ها صورت می گیرد. قبل از آنکه اقدام به ایمپلنت دندان کنید بهتر است سه نکته اساسی را در رابطه با ایمپلنت بدانید.

ممکن است بر اثر تصادف یا ضرب دیدگی دندان ها شکسته شوند یا از دست بروند. کاشت دندان یکی از گزینه هایی است که جایگزین دندان از دست رفته می شود. ایمپلنت نیز از گزینه های کاشت دندان است. ایمپلنت دندان با توجه به گسترش علم پیشرفت زیادی داشته است که امروزه بسیار سریع این کار انجام می گیرد. به هنگام ایمپلنت دندان بیمار هیچ دردی احساس نمی کند با تزریق بیهوشی موضعی بیمار هیچ ناراحتی احساس نمی کند.

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

افرادی که اطلاعی از این روش ندارند بر این باور هستند که ایمپلنت دندان کاری دردناک و زمان بر است. بلکه در یک روز می توانید ایمپلنت دندان را انجام دهید. این روش به دلیل سریع بودن انجام و بهبود، محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است. به دلیل اینکه کمی زنجیر به دندان ها شما متصل می شود و هیچ یک از دندان هایتان جابه جا یا آسیب نمی بینند، سرعت بالایی دارد.  زمانی که دندان ها ایمپلنت می شوند دندان ها به صورت طبیعی شروع به پوشاندن فسفات کلسیم با ایمپلنت می کنند. در عرض چهار ماه به اندازه کافی به فک می چسبند.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ای که در قبال ایمپلنت دندان انجام می گیرد با توجه به مواد مورد استفاده و دستمزد پزشک و نیز محلی که ایمپلنت انجام شده دارد. ایمپلنت کار تخصصی است که توسط ارتودنتیست باید صورت بگیرد اما همانطور که گفتیم با راحت شدن این کار یک دندانپزشک عمومی نیز می تواند این کار را انجام دهد. اما برای کیفیت بیشتر کار بهتر است توسط یک متخصص دندانپزشک یا ارتودنتیست صورت بگیرد. هزینه ای که پزشک عمومی بابت ایمپلنت دریافت می کند به مراتب کم تر از هزینه ای است که ارتودنتیست می گیرد. همین تفاوت قیمت است که موجب شده برخی از افراد به متخصصین مراجعه نکنند، اما برای بهبود کیفیت کار بهتر است یک متخصص ارتودنسی این کار را انجام دهد.

چه کسانی می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

اگر یک یا چند دندان قوس فکی بیمار از دست رفته باشد ایمپلنت بهترین گزینه برای داشتن دندانی جایگزین است. همچنین اگر بین دندان های جلویی فاصله افتاده باشد یا کلیه دندان های فک از بین رفته باشند می توان از ایمپلنت استفاده کرد.

اما در مقابل خانوم های باردار، جوانانی که رشد فک ناکافی دارند، افرادی که به سیگار یا الکل و یا هر نوع مواد مخدر دیگری که اعتیاد دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند. برخی از عادات غلط مثل دندان قروچه باعث شکسته شدن ایمپلنت می شود پس توصیه نمی شود که این افراد از ایمپلنت استفاده کنند اگر از داروی خاصی مانند استروئید و کورتن استفاده می کنید یا به بیماری های مزمن مثل فشار خون بالا، دیابت ، هموفیلی و بیماری های بافت همبند دچار هستید هرگز نباید از ایمپلنت برای داشتن دندانی جدید استفاده کرد.

فهرست سایت
در حال بارگذاری