مجله اینترنتی الهام مگ

همه پست ها در: لمینت دندان

داشتن دندان هایی مرتب و منظم علاوه بر افزایش اعتماد به نفس موجب زیبایی لبخند می شود. آن دسته از افرادی که بنا بر شرایط شغلی خود بیشتر با مردم در ارتباط هستند، بیشتر تمایل دارند تا لبخندی زیبا داشته باشند. راه های مختلفی برای زیبایی دندان ها وجود دارد. ارتودنسی و لمینت دندان از جمله اقداماتی هستند که در جهت مرتب کردن و زیبایی دندان های صورت می گیرد.

لمینت دندان به چه منظوری انجام میگیرد؟

اگر از دندان های بد فرم رنج می برید یا بین دندان هایتان فاصله افتاده است بهترین راه لمینت دندان است. به منظور فرم دهی و شکل دادن مرتب به دندان ها، پوشاندن فاصله بین دندان ها، برای از بین بردن تغییر رنگ دندان، درمان دندان های شکسته از لمینت استفاده می کنند. لمینت یا ونیر لایه ای موادی هستند که به رنگ دندان یا رنگ سفید هالیوودی هستند که دارای دو نوع مختلف سرامیکی و کامپوزیت وجود دارند. در حقیقت هدف اصلی لمینت حفظ زیبایی دندان هاست که امروز محبوبیت زیادی در بین افراد مشهور پیدا کرده است.

چه کسانی می توانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

برای انجام دادن لمینت مانند هر درمان زیبایی دیگر باید شرایط خاصی وجود داشته باشد. لمنیت باید توسط متخصص دندانپزشک یا ارتودنسی صورت گیرد. بعد از معاینات لازم و بررسی فک و لثه بیمار آنگاه متخصص تشخیص می دهد که آیا می تواند از لمینت دندان استفاده کند یا خیر. اگر فردی از مشکلات فکی یا دندانی رنج می برد یا لثه های تحلیل رفته ای دارد که نیازمند ارتودنسی است نمی توانداز لمینت دندان استفاده کند.

اگر فرد شرایط لازم برای لمینت کردن را داشته باشد، باید در دو مرحله انجام شود. در جلسه اول ابتدا آن دندان هایی که می خواهد لمینت کند را  مشخص می کند و سپس قسمت کوچکی از دندان را بدون وارد شدن هیچ آسیبی تراش می دهند و سپس در مرحله بعد شروع به قالب گیری می کنند. خیلی ها تصور می کنند که لمینت دندان فقط برای کل دندان هاست، اما باید بدانید که تنها می توانید یک یا دو دندانتان را لمینت کنید و نیازی به لمینت کردن همه دندان ها نیست.در مرحله بعد لمینت دندان که مانند یک پوسته بسیار نازک ولی از جنس دندان طبیعی است در لابراتوار ساخته می شود. دندان های جدید به صورت مجزا در لابراتوار ساخته می شود و بعد با یک چسب مخصوص به دندان ها متصل می شوند.

حفظ بهداشت دهان بعد از لمینت دندان چگونه است؟

بعد از آنکه لمنیت دندان انجام شد باید نسبت به رعایت بهداشت دهان و دندان حساس تر باشید. حدالامکان از فشار و ضربه به دندان های لمینت شده خودداری کنید و هر شیش ماه یکبار برای چک آپ باید به دندانپزشکی مراجعه کنید. اگر هرگونه تغییر رنگ یا شکستگی بر روی لمینت دندان اتفاق بیوفتد با تعویض آن می توانید دوباره دندان های مرتبی داشته باشید.

فهرست سایت
در حال بارگذاری