مجله اینترنتی الهام مگ

همه پست ها در: افزایش وزن | رژیم غذایی چاقی

همانطور که مطالب زیادی در راستای لاغری و کاهش وزن وجود دارد. در مقابل برای افزایش وزن نیز راه کار های اصولی نیز وجود دارد. افرادی که به شدت لاغر هستند مخاطبان اصلی افزایش وزن هستند. در ادامه به بررسی راه کار های اصولی و ساده در زمینه افزایش وزن می پردازیم.

ورزش گزینه ای مناسب برای افزایش وزن است!

شاید از این جمله تعجب کنید و با خودتان بگویید که چگونه ورزش کردن موجب افزایش وزن می شود. همیشه برای کاهش وزن بهترین گزینه ورزش کردن و رفتن به باشگاه است، اما در مقابل باید بدانید که با ورزش کردن نیز می توانید به لاغری دست پیدا کنید.زمانی که فرد به منظور افزایش وزن به باشگاه می رود باید ابتدا به مربی خود یادآور شود که به منظور افزایش وزن و رسیدن به وزن ایده آل به باشگاه آمده است. تغذیه بعد از ورزش عاملی است که موجب افزایش وزن می شود.بعد از ورزش کردن و انجام فعالیت های فیزیکی سنگین میل افراد به خوردن مواد غذایی افزایش پیدا می کند. سعی کنید زمانی که می خواهید پر خوری کنید از مقوی ترین و پر کالری ترین مواد استفاده کنید.

معجون، آجیل و خشکبار، میوه های خشک یا تازه بهترین گزینه برای بعد از ورزش است. بعد از ورزش سعی کنید از خوردن معجون غفلت نورزید. این معجون ها را می توانید در خانه هم درست کنید. مقداری شیر همراه با بستنی که درون آن از کنجد، عسل و دانه های خشکبار استفاده می شود باید استفاده کنید. برای طعم بهتر آن می توانید از تکه های موز یا آناناس نیز استفاده کنید.

افزایش وزن باید همراه با سلامتی باشد.

اگر می خواهید اضافه وزن داشته باشید باید این را هم در نظر بگیرید که چاق شدن و اضافه وزن نباید سلامتی شما را به خطر بیاندازد. بلکه باید بتواند عضلات شما را تقویت کند و سلامتی شما را تضمین کند.پر خوری راه حل مناسبی برای افزایش وزن است اما این به این معنی نیست که می توانید هر نوع مواد غذایی را میل کنید. حتی برای اضافه وزن نیز باید از مواد غذایی که چربی زیادی دارد و حاوی روغن های ترانس هستند به شدت دوری کنید. زیرا ممکن است سلامت قلب شما را به خطر بیاندازد.

غذا هایی که دارای پروتئین بالا و کربوهیدرات دارند را بیشتر از بقیه مواد غذایی باید مصرف کنید. مصرف کره بادام زمینی، شیره انگور از جمله مقوی ترین و پر کالری ترین صبحانه ای است که می توانید میل کنید.

میان وعده ها را فراموش نکنید.

همانطور که برای کاهش وزن استفاده از میان وعده توصیه می شود. در افزایش وزن نیز باید از میان وعده ها استفاده کنید. اما میان وعده های شما نباید خوراکی و چیپس و پفک باشد. بلکه میوه ها و شیک های مختلف بهترین گزینه برای میان وعده ها هستند.همچنین تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید. سعی کنید در ساعات آخر شب نیز یک وعده غذایی میل کنید. اصولا خوردن مواد غذایی در آخر شب اضافه وزن را به دنبال دارد.

فهرست سایت
در حال بارگذاری